06.04.2020/10:58

Prezydent inauguruje akcję Produkt Polski, zachęcającą do kupna rodzimej żywności

Prezydent Andrzej Duda zainauguruje w poniedziałek kampanię "Produkt Polski", która ma zachęcać klientów do kupowania żywności pochodzącej z naszego kraju i promować rodzimą żywność w trudnych czasach.

O akcji poinformował portal wpolityce.pl. Serwis zapewnia, że projekt zakłada "prowadzenie jednolitego oznaczenia produktów polskich, kompleksowe wsparcie polskich producentów oraz projekty dedykowane dla rolnictwa". Według wpolityce.pl, Andrzej Duda będzie zachęcał do zaangażowania w kampanię przedsiębiorców oraz rolników.

- Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się mając do wyboru różne produkty na sklepowych półkach wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju. Jeżeli kupujemy żywność zwracajmy uwagę, aby to była żywność z Polski, bo to wspiera rozwój naszej gospodarki i walkę z kryzysem - powiedział prezydent w poniedziałek.

W poniedziałek rano Duda spotkał się z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz przedstawicielami organizacji rolniczych. W trakcie spotkania omówiono założenia akcji Produkt Polski.

Ardanowski podczas briefingu prasowego zauważył, że pandemia koronawirusa zrywa łańcuchy dostaw i wpływa negatywnie na eksport żywności z Polski. Minister rolnictwa zaapelował tym samym do Polaków o patriotyzm ekonomiczny, który mógłby pomóc producentom w przetrwaniu podczas kryzysu.

Z kolei prezydent Duda w trakcie briefingu zapewnił, że Polska jest bezpieczna w trakcie pandemii pod względem samowystarczalności żywnościowej.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • art 07.04.2020

    hahaha a dystryubucja w rękach zachodnich - propaganda i żadnej merytorycznej wiedzy

  • Hanka 07.04.2020

    Nawet tego nie przeczytałem, nie interesuje mnie nic co dotyczy Dudy , które popiera oszukańcze wybory. Skompromitował się zupełnie

  • Detalista 06.04.2020

    Rozumiem, że polskich detalistów już nie promuję.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.