14.10.2013/13:19

Prezydent podpisał ustawę o interchange

W efekcie od 1 lipca 2014 roku stawki opłat interchange, czyli prowizji pobieranych przez banki od transakcji kartami płatniczymi, spadną do 0,5 proc. wartości transakcji. Obecnie prowizja ta wynosi około 1,3 proc.

Środowisko akceptantów kart płatniczych zrzeszonych w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) z satysfakcją przyjęło informację, że Prezydent RP w dniu 11 października podpisał nowelizację ustawy o usługach płatniczych. „Przyjęta ustawa przyczyni się do rozwoju rynku obrotu bezgotówkowego, wprowadzi transparentność działania systemów kartowych oraz przywróci równowagę między uczestnikami tego rynku (zdominowanego dotychczas przez systemy płatnicze i banki). Przyspieszy to rozwój rynku poprzez wzrost ilości i różnorodności kart płatniczych, wzrost sieci akceptacji i większą chęć Polaków do płacenia kartami” – podsumował w oświadczeniu POHiD, który traktuje zmianę przepisów jako zwieńczenie kilkunastoletnich starań, by zmienić niekorzystną dla handlu sytuację.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.