19.10.2021/13:53

Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą uszczelniającą zakaz handlu w niedziele

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Jeśli ustawa zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw bez zbędnej zwłoki, to korzystanie z triku "na placówkę pocztową" przestanie być możliwe 1 lutego 2022 r.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

22 komentarze

 • antika 21.10.2021

  @pracownik handlu, ja ci nie narzucam swojego zdania i rozumiem twoje zdanie o wolnym, bo sam nie pracuję codziennie i za pracę w niedzielę mam kiedy indziej wolne. Jest tylko zasadnicza różnica, że solidarność chce mi narzucać, co mam robić w niedziele i nie szanuje mojego zdania, że mi pasuje praca w niedziele z wolnym w inny dzień.

 • Pracownik handlu 20.10.2021

  @anitka nie narzucaj innym swojego zdania .to także twoje zdanie zostanie uszanowane

 • Polska upada jak w XVIII wieku 20.10.2021

  Od 6 lat Pis dewastuje Polskę i we współpracy z klerem utrudnia życie normalnym ludziom. W zasadzie to policjanci, żołnierze, straż graniczna, pracownicy stacji paliwowych, strażacy, kierowcy autobusów, lekarze, pielęgniarki, aktorzy, pracownicy restauracji i wiele innych osób powinni nie pracować w niedziele - przecież mają rodziny i chcą w niedziele odpocząć. Czym się różnią handlowcy od tych zawodów.

 • free 20.10.2021

  a jakie to ma znaczenie czy złożył czy nie? on o niczym nie decyduje, podobnie jak pinokio i reszta tego teatrzyku dla gojów, demonokracja ma się dobrze! ale może kiedyś odzyskamy ten kraj...

 • Kasjer 20.10.2021

  @pracownik handlu, Ty może nie, ale pisowcy i solidarność już tak. Oni uzurpują sobie przekonanie, że wiedzą, co dla mnie lepsze niż ja sam. Muszą mi narzucać swoje bez pytania. Nie bronię ci prawa do odpoczynku, bo sam takie mam i z niego korzystam, tylko w inny dzień.

 • antika 20.10.2021

  @pracownik handlu, wyobraź sobie, że od dawna pracuję w niedziele z własnej woli i u nas też z obsadą bywa różnie. I wiesz co? Szybko się przekonałem o zaletach takiego rozwiązania i ani mi się śni zmieniać zdania na temat handlu w niedziele. Także nie do mnie z tekstami o zmianie zdania.

 • pracownik handlu 19.10.2021

  @KASJER NIE CHCEMY TOBIE NARZUCAĆ CO MASZ ROBIĆ W NIEDZIELE, NATOMIAST MUSISZ ZROZUMIEĆ , ZE NIE KAŻDY CHCE PRACOWAĆ W NIEDZIELE , BARDZO DOBITNIE ŚWIADCZY O TYM BARDZO NISKA OBSADA W SKLEPACH.

 • PRACOWNIK HANDLU 19.10.2021

  @ANITKA PRZYJDZ DO PRACY W SKLEPIE , ZOBACZYSZ NA WŁASNEJ SKÓRZE JAK JEDEN PRACUJE ZA KILKU BO TAKIE SĄ BRAKI W OBSADZIE , GWARANTUJE ZE BARDZO SZYBKO ZMIENISZ ZDANIE NT ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE.

 • Kasjer 19.10.2021

  @Sprzedawca, nie ma sprawy, będziesz miała na tyle więcej pracy w piątki, soboty, poniedziałki, że w niedziele pozostanie ci co najwyżej odespanie :D i szybko zmienisz zdanie. Wielkie dzięki za zaproszenie, ale zamiast zasuwania po kilkanaście godzin w piątek, sobotę, poniedziałek wolałem pracę w spokojniejszą pracę w piątek, sobotę, niedzielę niedziele z wolnym dniem w tygodniu, kiedy mogłem załatwić sobie więcej spraw lub po prostu odpocząć i gdzieś pójść bez kolejek. Rób jak chcesz, ale mi nie narzucaj wolnego w niedziele. I jak tak chcesz z rodziną spędzać czas, to bez atrakcji, kin, muzeów, meczów sportowych, bo tam też chcieliby posiedzieć w domu i odpocząć.

 • Kasjer 19.10.2021

  @Sprzedawca, nie ma sprawy, będziesz miała na tyle więcej pracy w piątki, soboty, poniedziałki, że w niedziele pozostanie ci co najwyżej odespanie :D i szybko zmienisz zdanie. Wielkie dzięki za zaproszenie, ale zamiast zasuwania po kilkanaście godzin w piątek, sobotę, poniedziałek wolałem pracę w spokojniejszą pracę w piątek, sobotę, niedzielę niedziele z wolnym dniem w tygodniu, kiedy mogłem załatwić sobie więcej spraw lub po prostu odpocząć i gdzieś pójść bez kolejek. Rób jak chcesz, ale mi nie narzucaj wolnego w niedziele. I jak tak chcesz z rodziną spędzać czas, to bez atrakcji, kin, muzeów, meczów sportowych, bo tam też chcieliby posiedzieć w domu i odpocząć.

 • antika 19.10.2021

  To nie jest żadne obrażanie, tylko prawda. Miernoty i życiowi nieudacznicy najczęściej zaglądają innym do garów i chcą narzucać styl życia, bo nie mają nic ciekawszego do robienia. Tak samo jak są najbardziej roszczeniowi. Niech se sami robią co chcą, a mi praca w niedziele z wolnym w tygodniu w zamian odpowiada.

 • Leon 19.10.2021

  Pracuję w gastro od kilku lat i o wolnym w niedziele mogę pomarzyć. Jak ktoś idzie w niedziele do restauracji, to nie różni się niczym od kogoś, kto idzie do sklepu robić w niedziele zakupy. A kto nas licznie odwiedza w niedziele? Choćby przeciwnicy pracy w niedziele, żeby było ciekawie. Jak ktoś popiera zakaz handlu, to niech będzie konsekwentny i nie korzysta z żadnych usług ani niczego nie kupuje w niedziele.

 • Lala 19.10.2021

  Sprzedawca masz rację, mogę oddać moje pracujące niedziele każdemu kto chce nawet mu dopłacę ja wolę posiedzieć w domu z rodziną bez gonitwy w dniu wolnym w tygodniu po urzędach gdzie tak naprawdę to nie jest żaden dzień wolny

 • Sprzedawca 19.10.2021

  Pracuje w handlu już 15 lat
  Chociaż nie jestem zwolenniczką pisu cieszę się z zamkniętych niedziel
  Mam czas dla rodziny
  Praca w sobotę do 24.00 lub praca w poniedziałek 00.15
  Aby klienci mieli świeże pieczywo i piękny warzywniak oraz ceny które trzeba rozwiesić
  Więc jeśli się wam wszystkim wydaje ze niedziela nie powinna być wolna zapraszam wszystkich pracujących od pon do piątku do pracy w handlu w każdu dzień tygodnia
  Myślę że jeśli by sprężyli tyłki to zdążą zrobić zakupy na niedziele w piątek i sobotę
  A iść do sklepu bo się w niedzielę nudzi no porażka

 • Lala 19.10.2021

  Tylko miernoty i życiowi nieudacznicy nie mający co zrobić ze sobą w niedzielę łażą po sklepach z nudów -nie chcesz być obrażany nie obrażaj innych

 • Pracownik 19.10.2021

  Bardzo dobrze. Znowu będę miał wolne niedziele jak cywilizowany człowiek XXI wieku.

 • antika 19.10.2021

  Tylko miernoty i życiowi nieudacznicy chcą narzucać siłą innym, co mają robić. Wiele zawodów i ludzi pracuje w niedziele i nikt się nad nimi nie ujmuje. na orlenach sklepy działają i obrońcy niedzielnego odpoczynku nie przejmują się pracownikami. Ale spokojnie, wiele sklepów znajdzie sposób, żeby tego gniota obejść.

 • gość 19.10.2021

  Równie dobrze mogę obejrzeć i kupić w niedziele i jest to moja sprawa. Patrząc na ilość ludzi, którzy byli w sklepie i przy kasach, trudno było nazwać ten dzień dla sklepu stratny, a wręcz był bardzo udany.

 • Lala 19.10.2021

  Obejrzeć i kupić będziesz mógł w tygodniu tylko nie mów że pracujesz od rana do wieczora 6 dni w tygodniu i nie masz czasu na zakupy tylko w niedzielę ostatnia była porażką finansową dla sklepów większość dołożyła do tego biznesu po opłaceniu ludzi , prądu i całej reszty

 • gość 19.10.2021

  po sklepach nie łazi się bez powodu, tylko żeby coś kupić lub obejrzeć

 • Lala 19.10.2021

  Zamiast łazić bez powodu po sklepach popatrzysz na słońce ☀️ na łonie natury

 • Gość 19.10.2021

  Niepotrzebnie.
  Nie będzie gdzie wyjść.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także