17.09.2018/23:18

Problemy Piotra i Pawła uderzają w wyniki producentów żywności

Trudna sytuacja sieci Piotr i Paweł uderzy w wyniki finansowe m.in. producenta bakalii, firmę Helio, która spodziewa się, że wskutek utworzenia odpisu wynik netto ostatniego kwartału roku obrotowego 2017/2018 (kwiecień – czerwiec 2018) będzie ujemny.

Firma Helio dokona odpisu aktualizującego na przeterminowane należności, których wartość wyniesie 1,3 mln zł. Jest to związane z trudną sytuacją kontrahenta, a dokładni poznańskiej sieci supermarketów Piotr i Paweł.

Jak podkreślają przedstawiciele Helio powyższa kwota nie jest ostateczna i może ulec zmianie w toku prowadzonych czynności windykacyjnych. Ze względu jednak na informację o otwarciu przez sąd postępowania sanacyjnego wobec Piotra i Pawła, w ocenie spółki ryzyko nieściągalności przedmiotowych należności znacząco wzrosło, co było bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji o utworzeniu odpisu aktualizującego należności przeterminowań.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.