15.03.2016/18:39

Procter&Gamble wprowadza nowe zabezpieczenia przeciwkradzieżowe

System iSAutoPeg został zaprojektowany dla ochrony maszynek do golenia i innych narażonych na kradzieże towarów, które zawieszane są na haczykach w regałach sklepowych. Ma on wiele istotnych zalet w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi dotychczas

Amerykańska firma Checkpoint Systems, specjalizująca się w rozwiązaniach systemowych dla handlu, zaprojektowała specjalne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe, które mogą być wykorzystywane w przypadku towarów zawieszanych na haczykach. Firma Procter&Gamble wdrożyła ten nowy system do ochrony aparatów do golenia Gillette w ponad 3 tys. sklepów, a do czerwca b.r. ma on być zastosowany łącznie w 7 do 10 tys. sklepów oferujących produkty koncernu.

Gadżet pasuje zarówno do pojedynczych jak i podwójnych haczyków i umożliwia rezygnację ze stosowania innych zabezpieczeń, np. gablot wystawowych, które utrudniają klientom dostęp do towaru i wymagają wykonywania dodatkowych czynności przez pracowników sklepu. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu nie zasłania towaru ani opakowania oraz zawartych na nim informacji czy treści reklamowych. Łatwo się je zdejmuje przy kasie, co skraca czas zakupów. Mały rozmiar tagów pozwala także efektywniej zagospodarować przestrzeń regałów ekspozycyjnych.

Jak zapewniają twórcy rozwiązania, zostało ono zaprojektowane we współpracy z producentem oraz detalistami, zmniejsza nakład pracy personelu i skraca czas zakupów, a jego efektywność została potwierdzona w praktyce - zmniejszeniem się strat spowodowanych kradzieżami. (kk)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.