05.11.2013/13:42

Producenci i handel apelują o zmniejszenie akcyzy na alkohol

Organizacje zrzeszające producentów napojów spirytusowych, handel i dystrybucję podpisały wspólny „Apel do posłów i senatorów RP o zmniejszenie planowanej podwyżki podatku akcyzowego na napoje spirytusowe”. Przypomnijmy, od 1 stycznia 2014 roku akcyza ma wzrosnąć o 15 proc.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polska Izba Handlu, Stowarzyszenie Polska Wódka, Związek Gorzelni Polskich oraz Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy zwracają uwagę, że tak drastyczna podwyżka akcyzy uderzy nie tylko w krajowych producentów mocnych alkoholi, ale cały sektor związany z tą gałęzią przemysłu, a w szczególności w handel, a także wyhamuje eksport. Prezesi organizacji branżowych przestrzegają przed przeniesieniem się części klientów do szarej strefy i ubolewają, że rząd zamiast wspierać przedsiębiorców i promocję polskich marek, stawia kolejną barierę na drodze do rozwoju przemysłu i jego otoczenia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.