10.01.2021/11:03

Producenci maseczek dla zwierząt zbijają fortunę. Eksperci przestrzegają

W czasie pandemii obroty amerykańskiej firmy Pet Mask, specjalizującej się w produkcji maseczek dla zwierząt wzrosły o 500 proc, a w przypadku konkurencji sytuacja również nie jest gorsza. Ale specjaliści z zakresu weterynarii przestrzegają przed krzywdą, którą można wyrządzić swoim pupilom.

Jak wskazuje amerykańskie wydanie portalu businessinsider.com, Pet Mask to nowojorska firma, która produkuje maseczki dla zwierząt. Przed pandemią były one kupowane głównie po to, aby chronić koty i psy przed zanieczyszczonym powietrzem. Jednak w czasie pandemii konsumenci zaczęli po nie sięgać także w celu zabezpieczenia swoich zwierząt przed zakażeniem. Jedna maska kosztuje 25 dolarów.

Podobne wzrosty notowała firma k9 Mask, której obroty wzrosły czterokrotnie. Jej zamówienia pochodzą z całego świata.

Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii przestrzega jednak, że zwierzęta nie powinny nosić tego typu przedmiotów. Po pierwsze może to spowodować u nich stres, a także zaburzyć proces oddechowy. Ponadto współczynnik przenoszenia koronawirusa ze zwierząt na ludzi jest niski. Mimo tego zwierzęta, podobnie jak ludzie, powinni zachowywać dystans względem innych zwierząt – radzą eksperci.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kasier 11.01.2021

    "....a także zaburzyć proces oddechowy."==== Aaaa... Płaczę ze śmiechu! A u CZŁOWIEKA proces oddechowy NIE zaburza? Serio?...:)) Kurcze...10 godzin dziennie. W masce. PRACUJĘ na kasie...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także