15.07.2016/10:03

Producenci napojów chcą płacić mniej za wodę

Resort środowiska obniżył planowane stawki za wodę dla producentów napojów z 8,20 do 3 zł za metr sześcienny. Zdaniem branży to za mało – podaje „Puls Biznesu”.

Ministerstwo Środowiska planuje zwiększyć stawki za wodę dla odbiorców przemysłowych. Argumentuje, że musi wdrożyć unijne dyrektywy, by przychody ze świadczonych usług w pełni pokrywały koszty funkcjonowania systemu wodno-kanalizacyjnego. Na razie wskaźnik wynosi jedynie 23 proc. Największe podwyżki miały nastąpić w branży napojów. Obecnie ich producenci płacą około 10 gr za metr sześcienny wody, a ministerialni urzędnicy proponowali stawkę 8,20 zł za wodę z ujęć podziemnych i połowę mniej z powierzchniowych. Wywołało to protesty przedsiębiorców, utrudniając resortowi przeforsowanie projektu zmiany przepisów w innych ministerstwach. Urzędnicy poszli na kompromis – zdecydowali, że obniżą stawki z 8,20 do 3 zł za metr sześcienny. Dostawcy napojów twierdzą, że to wciąż za dużo, bo producenci pozostałej żywności i rolnicy mogą liczyć na znacznie niższe stawki.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.