15.05.2017/20:13

Firma Dekofilm Polska wynajęła 7350 mkw. powierzchni magazynowej w Radzyminie

Firma Dekofilm Polska - producent folii termokurczliwych i rozciągliwych do pakowania żywności - podpisał umowę najmu powierzchni magazynowych w kompleksie logistycznym Panattoni Park Radzymin. Przedmiotem transakcji jest 7350 mkw. (6800 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej i 550 mkw. biurowej). Najemca wprowadzi się do obiektu w kwietniu 2018 r. Kontrakt podpisany został na 10 lat, a w warunkach umowy pośredniczyli eksperci z firmy JLL.

Dekofilm Polska przenosi produkcję do Panattoni Park Radzymin. Przedsiębiorstwo Dekofilm Polska, producent folii termokurczliwych i rozciągliwych do pakowania żywności wynajął 7350 m kw. w powstającym kompleksie Panattoni Park Radzymin. Produkcja i składowanie zarówno gotowych produktów, jak i komponentów realizowane będą na 6800 m kw., zaś powierzchnia socjalno-biurowa zajmie 550 m kw. Do nowej lokalizacji najemca przeprowadzi się w pierwszym kwartale 2018 r. z dotychczasowej siedziby na Tarchominie.

Przeniesienie produkcji to dla każdej firmy spore wyzwanie, szczególnie, gdy mowa jest o przeniesieniu zaawansowanych technologicznie linii produkcyjnych. - Relokacja do Panattoni Park Radzymin pozwoli nam zmodernizować i usprawnić procesy produkcyjne, jak i będzie miała wymierny wpływ na nasze możliwości logistyczne. Bliskość drogi szybkiego ruchu S8 i Warszawy oraz wysokie parametry techniczne obiektu ogromne atuty nowej lokalizacji – wyjaśnia Wojciech Zdzieborski, prezes zarządu Dekofilm Polska.

- Skrupulatnie przeanalizowaliśmy potrzeby Dekofilm i niedoskonałości dotychczasowej lokalizacji najemcy. Zaprojektowaliśmy powierzchnię w pełni dostosowaną do potrzeb produkcyjnych i magazynowych przedsiębiorstwa. Wyróżniać ją będą specjalistyczne instalacje, niezależna wentylacja czy ogrzewanie – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.

Panattoni Park Radzymin to nowa inwestycja firmy Panattoni Europe zlokalizowana ok. 30 km od centrum Warszawy, przy drodze ekspresowej S8 w kierunku Białegostoku, obok węzła Radzymin Północny i przebiegu obwodnicy Marek. Kompleks docelowo składać się będzie z ok. 55 tys. mkw. nowoczesnej i łatwo adaptowalnej powierzchni produkcyjno-magazynowej. W pierwszej fazie realizacji inwestycji, której finalizacja przypada na pierwszy kwartał 2018 r. ─ dostarczonych zostanie 27 tys. mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.