07.07.2016/14:35

Cartotecnica Goldprint uruchomi w Polsce produkcję luksusowych opakowań kosmetyków i perfum

Segro podpisało umowę najmu z wchodzącą na polski rynek firmą Cartotecnica Goldprint. Ten włoski producent luksusowych opakowań kosmetyków i perfum rozpoczyna swoją działalność w Polsce w Segro Logistics Park Stryków, na powierzchni około 6 500 mkw., gdzie będzie prowadził zarówno działalność produkcyjną, jak i magazynową.

W pierwszej fazie projektu, Cartotecnica Goldprint będzie wytwarzać w Strykowie wyłącznie sztywne i składane pudełka dla kosmetyków i produktów luksusowych, w kolejnych fazach powstaną również opakowania typu display, przeznaczone na inne rynki. Produkcja jest przyjazna środowisku, a wszystkie opakowania są wytwarzane z papieru, zatem można je w pełni poddać recyklingowi.

W okresach wzmożonej aktywności, firma planuje zatrudniać w Polsce około 60 osób, głównie operatorów maszyn oraz kontrolerów jakości. Wraz z uruchomieniem kolejnych linii produkcyjnych, zapotrzebowanie na pracowników z pewnością wzrośnie. Opakowania będą dystrybuowane zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, głównie w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

- Naszym celem jest zdobycie nowych rynków, w szczególności północnej i zachodniej Europy. Stryków to idealne miejsce na jego realizację. Nie tylko skorzystamy z relatywnie niskich kosztów pracy, ale także znajdziemy się w optymalnym dla logistyki miejscu – na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych polskich autostrad. Ponadto w pobliżu znajdą się fabryki oraz magazyny naszych dwóch strategicznych w Polsce klientów, co da nam znaczną przewagę logistyczną. We Włoszech działamy już od ponad 40 lat, w pięciu fabrykach produkujemy sztywne i składane pudełka, a także opakowania typu display - mówi Matteo Siani, Chief Financial Officer, Cartotecnica Goldprint.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.