26.09.2019/10:37

Producent słodyczy Colian buduje na terenie dawnej fabryki... osiedle mieszkaniowe

Firma Colian Developer, wchodząca w skład Grupy Colian, wybrała firmę W.P.I.P. na generalnego wykonawcę pierwszego etapu osiedla Goplana, powstającego w Poznaniu, na dawnym terenie zakładów cukierniczych Goplana.

Od chwili podpisania umowy, generalny wykonawca podjął już pierwsze działania. Ciężki sprzęt wjedzie na budowę niezwłocznie po dopełnieniu wszystkich formalności i procedur, związanych z wdrożeniem ustalonego harmonogramu i zakresu prac. Planowany termin ukończenia pierwszego budynku na osiedlu Goplana to drugi kwartał 2021 roku.

- Realizacja pierwszego etapu osiedla Goplana jest niezwykle ważna dla wizerunku i wiarygodności całego projektu, ze względu na jego skalę – mówi cytowany w komunikacie Jan Kolański, prezes Coliana.

Osiedle Goplana powstaje w samym sercu poznańskich Jeżyc, w pobliżu Parku Sołackiego, obejmując powierzchnię 6 ha terenów dawnej fabryki czekolady Goplana. Projekt obejmuje powstanie nowoczesnego kompleksu mieszkalno-usługowego, z zielonym bulwarem, skwerami, kawiarniami oraz publicznym placem przed dawną Czekoladziarnią.

Budowa będzie realizowana etapowo. Przez kilka następnych lat powstanie łącznie siedem kwartałów. Każda z planowanych części zachowuje swój indywidualny charakter - nawet nazwy ulic będą budzić smaczne skojarzenia (planowane są ulice Mleczna, Słodka, Wytrawna i Deserowa).

Pierwsza część inwestycji to budynek zlokalizowany w północnej części dzielnicy, w pobliżu ul. Św. Wawrzyńca.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.