24.09.2020/09:26

Producent wody butelkowanej najbogatszym Chińczykiem

Zhong Shanshan, założyciel Nongfu Spring z majątkiem szacowanym na 58,7 mld dolarów został właśnie najbogatszym obywatelem Państwa Środka.

Biznesmen wyprzedził tym samym Jacka Ma, szefa Alibaba Group, którego majątek szacowany jest na 56,7 mld dolarów. Shong Shansan jest obecnie 17 najbogatszym człowiekiem na świecie, jak donosi Financial Times, w pokonanym polu zostawił m.in. współtwórcę Google’a Larry’ego Page’a, którego wyprzedził o blisko 10 mld dolarów.

Wzrost majątku producenta wody butelkowanej to głównie zasługa wejścia firmy na giełdę w Hong Kongu na początku września. Wartość akcji firmy, w której Zhong Shanshan ma cztery piąte udziałów, podrożały o 80 proc. a fortuna biznesmena zwiększyła się trzykrotnie.

Chińczyk kontroluje także firmę Wantai Biological Pharmacy Enterprise Co, producenta szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby i zestawów testowych do Covid-19. Cena akcji firmy wzrosła ostatnio 14-krotnie od kwietniowego debiutu na giełdzie w Szanghaju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także