26.02.2019/07:59

Produkcja drobiu ostro wyhamowała

W 2018 roku produkcja drobiu w Polsce wzrosła zaledwie o 1 proc. To jeden z najgorszych wyników od kilkunastu lat - pisze Puls Biznesu.

Do tej pory co roku branża, z małymi wyjątkami, rosła w tempie dwucyfrowym. Rok 2018 był pod tym względem dramatyczny - w 2018 roku wzrost wyniósł tylko 1,3 proc.

Jak tłumaczą eksperci, mocne wyhamowanie w minionym roku może oznaczać, że w 2019 cała branża zanotuje nawet spadek produkcji. Wszystko przez problemy z budową nowych ferm - okoliczni mieszkańcy protestują przeciwko tego typu inwestycjom, a samorządy wymagają licznych dodatkowych dokumentów niezbędnych do ich realizacji.

Analitycy zwracają uwagę na dużą różnicę między wstępnymi prognozami (po listopadzie wzrost miał wynieść nawet 9 proc.) a całorocznym wynikiem. Prawdopodobnie doszło do zmiany metodologii, ale GUS nie skomentował jeszcze sprawy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • smolewski.zdzislaw@gmail.com 02.03.2019

    Polska wieś czyli małe gospodarstwa chłopskie są w stanie wyprodukować i dostarczyć zdrową żywność

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.