20.02.2020/10:25

Produkcja przemysłowa wyżej od oczekiwań analityków [GUS]

Jak podaje GUS, produkcja przemysłowa w styczniu była wyższa o 1,1 proc. rok do roku, a w stosunku do grudnia 2019 r. wzrosła o 4,5 proc. To więcej niż prognozowali eksperci.

Produkcja sprzedana dóbr zaopatrzeniowych wzrosła o 3,1 proc. r/r, trwałych produktów konsumpcyjnych o 2,0 proc., a dóbr inwestycyjnych o 1,0 proc. Spadła natomiast produkcja towarów FMCG – o -1,0 proc.

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych wzrost produkcji sprzedanej przemysłu wyniósł 3,5 proc. w ujęciu rok do roku i 2,7 proc. w porównaniu z grudniem.

Zdaniem wielu ekonomistów, wyniki te można uznać za zaskakująco dobre, ponieważ ze względu na grudniowy spadek produkcji w Niemczech spodziewano się, że także polski przemysł zmniejszy produkcję. Okazał się on jednak odporniejszy niż prognozowano

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.