01.02.2018/12:09

prof. Leszek Balcerowicz krytykuje ustawę o zakazie handlu w niedzielę

Były wicepremier i minister finansów krytycznie odniósł się do podpisanej we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę, ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Jego zdaniem przyczyni się ona do spadku zatrudnienia w handlu.

Balcerowicz na antenie TVN 24 przyznał, że nowe przepisy mają na celu zyskanie poparcia Solidarności, która jest odwrotnością tego związku, którym była za czasów Lecha Wałęsy. Dodał także, że PiS liczy na bardziej przychylne spojrzenie ze strony Kościoła, ponieważ zamknięte sklepy miałyby je zapełnić. Jednak jego zdaniem efekt będzie zupełnie odwrotny.

Były minister finansów stwierdził też, że dla wielu Polaków zakaz handlu w niedzielę nie jest korzystny. - Nie podoba się tym, którzy z tego korzystali lub chcieli korzystać. Bardziej się to może podobać mieszkańcom wsi, bo oni rzadziej korzystają z tego – powiedział.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.