27.05.2020/10:01

Profi Rom Food nie zwalnia tempa. Sieć mocno rozwija się pomimo pandemii COVID-19

Działająca na rumuńskim rynku sieć od początku tego roku otworzyła 94 nowe sklepy. Tylko w maju przybyło ich 21. – Pomimo wszystkich trudności wywołanych przez pandemię, nie wpłynęło to na nasz program ekspansji – mówi prezes Profi, Paweł Musial. – W dalszym ciągu otwieramy sklepy zgodnie z planem – dodaje.

Spółka Profi Rom Food to największa sieć sklepów spożywczych w Rumunii. Firma prowadzi placówki w trzech formatach: Standard, City i Loco, które zapewniają jej elastyczność niezbędną do rozwoju oraz umożliwiają objęcie zasięgiem całej Rumunii.

W 2019 r. Profi otworzyło 260 sklepów. Jej dotychczasowy tegoroczny wynik to 94 nowe placówki, z których 21 ruszyło w maju. Tym samym sieć liczy już 1272 sklepy. Znajdują się one w 579 miejscowościach.

– Aby utrzymać tak aktywną ekspansję, przeprojektowaliśmy naszą bazę logistyczną, podpisując ostatnio umowy na ponad 150 000 mkw. magazynów. Są one uzupełnieniem istniejących centrów logistycznych w pobliżu Bukaresztu, Timisoary, w Klużu i okolicach, w Romanie i Ploeszti oraz regionalnych punktów dla zbierania, sortowania, przeładunku i dystrybucji towarów w 13 miejscowościach – powiedział Gaetan Pacton, dyrektor ds. ekspansji Profi. 

Profi jest siecią detaliczna o najszerszym zasięgu geograficznym w Rumunii. Zatrudniając ponad 20 tys. pracowników znajduje się również w czołówce prywatnych pracodawców w tym kraju.   

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.