17.04.2020/09:03

Prohibicja z powodu koronawirusa? Niewykluczone

Lekarze z WHO zwrócili się do europejskich władz o ograniczenie sprzedaży alkoholu na czas pandemii koronawirusa. W kilku miejscach prohibicja już obowiązuje – donosi o2.pl.

Zakaz sprzedaży alkoholu jest rozwiązaniem, o którym mówi się od początku epidemii koronawirusa. Jak przypomina o2.pl, rozważano go m.in w Hongkongu. W marcu wprowadzono go we francuskim departamencie Aisne. Prohibicja obowiązuje też na terenie całego RPA.

W czasach kwarantanny podczas pandemii COVID-19, spożywanie alkoholu może zwiększyć podatność na zagrożenia zdrowotne i doprowadzić do większej ilość zachowań ryzykownych, problemów ze zdrowiem psychicznym i przemocy – czytamy na stronie internetowej WHO.

Jak podaje o2.pl, w Polsce postulaty wprowadzenia prohibicji, jak na razie w nocy, pojawiły się już w kilku miastach. Zaapelował o nie m.in. komendant policji w Oleśnicy, a także policja z Augustowa. Radni z obu miast mają podjąć decyzje o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu pod koniec kwietnia.

Więcej na o2.pl

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Covid plus 17.10.2020

    I cyk zakładam melinę i cyk ch... w oko pinokiowi :)

  • Nicknick 23.04.2020

    Pieprzą o tym alkoholu, a jakoś nikt nie mówi o tym, jaki destruktywny wpływ na ludzkie zdrowie ma izolacja. Żenujące.

  • LoL 17.04.2020

    A kartki ( reglamentację ) na żywność kiedy wprowadzą

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.