29.09.2020/08:45

Projekt polskiego holdingu spożywczego wkracza w kolejną fazę

Co z pomysłem powołania polskiego holdingu spożywczego? – Projekt zmienił właściwego ministra, jesteśmy na etapie szczegółowych wycen 17 spółek, które powinny zostać skonsolidowane – zdradza na łamach programu "Newsroom WP" Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

Podmioty, o których mówi Soboń to spółki należące do aktywów Skarbu Państwa, choć niekoniecznie bezpośrednio nadzorowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Jak podkreślił w "Newsroom WP" Artur Soboń, to przede wszystkim spółki nadzorowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Dodał, że to segmenty: ziemniaczany, zbożowy, młynowy, nasiennictwo, produkcja rolna, a w niewielkim zakresie przetwórstwo. Wiceminister aktywów państwowych odniósł się też do doniesień, jakoby w skład holdingu spożywczego miała wejść sieć sklepów – zaznaczył, że tego typu twierdzenia były dużym nadużyciem z ust tych, którzy tę informację przekazali.

W "Newsroom WP" Soboń zapowiedział, że oprócz konsolidacji aktywów własności Skarbu Państwa, nowy podmiot mógłby próbować zdjąć jakieś firmy z rynku. Akcentował, że na rynku pojawiają się różne możliwości, więc nie należy tego wykluczać.

Więcej na money.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Daniel 29.09.2020

    Jeżeli to siądzie, to stawiam że pierwszą siecią handlową będzie Stokrotka!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także