02.02.2017/12:37

Projekt stanowiska rządu ws. zakazu handlu w niedziele - zobacz skan dokumentu

Prace nad oficjalnym stanowiskiem rządu do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele są już na ukończeniu. Wczoraj na portalu wiadomoscihandlowe.pl opisaliśmy, co znalazło się w projekcie stanowiska, do którego treści dotarliśmy. Dziś publikujemy pełny skan tego dokumentu.

Zobacz koniecznie: Zakaz handlu w niedziele - ujawniamy projekt oficjalnego stanowiska rządu

W projekcie stanowiska przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej znalazły się m.in. takie sugestie, jak etapowe wprowadzanie zakazu handlu w niedziele, dłuższe vacatio legis, zmniejszenie kar za złamanie zakazu, delegowanie niektórych decyzji na poziom samorządów oraz rezygnacja z pomysłu objęcia ustawą podmiotów świadczących usługi na rzecz handlu.

Ostateczna wersja stanowiska ma powstać najpóźniej do końca lutego, gdy tylko swoimi uwagami do projektu podzielą się ministerstwa kierowane przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, czyli Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika natomiast, że ostateczne stanowisko rządu nie będzie różniło się znacząco od projektu, który publikujemy poniżej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.