02.09.2016/19:54

Projekt ustawy dot. handlu w niedziele dyskryminuje handlowców działających we franczyzie?

- Złożony przez „Solidarność” projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wprowadza niezrozumiały, sprzeczny z zasadami sprawiedliwości społecznej i równości wobec prawa mechanizm dyskryminujący drobnych przedsiębiorców działających w systemach franczyzowych - uważa Arkadiusz Cyman, partner TBT i Wspólnicy.

Zdaniem Arkadiusza Cymana zakaz pracy w niedzielę dla samodzielnego przedsiębiorcy narusza jego prawa zarówno jako obywatela, jak i podmiotu gospodarczego. - Zabranianie wykonywania własnej działalności nosi znamiona ograniczenia wolności osobistej – wyjaśnia ekspert.

I dodaje: - Wprowadzenie przepisów w obecnym brzmieniu projektu sprawi, że identyczne sklepy, różniące się tylko szyldem, będą mieć całkowicie odmienną sytuację prawną. To niezgodne nie tylko z Konstytucją RP i elementarnymi zasadami prawa, ale także ze zdrowym rozsądkiem i minimalną uczciwością wobec obywateli – a nie można zapominać, że franczyzobiorcy są przede wszystkim obywatelami, którym należy się ochrona ze strony państwa.

- Solidarność, zabraniając połowie małych polskich sklepów spożywczych działania w niedziele, nie tylko narusza zasady konstytucyjne. Zmusza państwo do tego, aby arbitralnie ograniczało konkurencję, co szkodzi zarówno właścicielom sklepów, jak i konsumentom – tłumaczy partner TBT i Wspólnicy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • zatroskany 05.09.2016

    Jeżeli zakaz to dla wszystkich. Rodzina małego sklepikarza (nieważne czy franczyzobiorcy czy nie) też ma prawo do odpoczynku w niedzielę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.