05.06.2017/14:14

Promo Supermarkt - Polacy tworzą w Niemczech nową sieć sklepów spożywczych

Od 21 kwietnia w niemieckim Dortmundzie działa polski supermarket Promo. Jego właściciele, Tomasz Hoja i Jacek Wasylkowski mają zamiar zbudować sieć handlową z prawdziwego zdarzenia i pojawić się w kolejnych miastach Nadrenii Północnej-Westfalii, takich jak Kolonia, Düsseldorf, Essen i Aachen - podaje WPHI w Kolonii.

Asortyment sklepu Promo to w dużej mierze polskie produkty spożywcze, polska prasa i polskojęzyczne książki. Nawet wyroby piekarnicze i cukiernicze do niego dostarczane produkowane są przez według receptur zgodnych z polską tradycją. Nie jest to przypadkowe, bowiem właściciele dortmundzkiej placówki liczą na to, że sklep odwiedzany będzie przez mieszkających w Niemczech Polaków.

- Zainteresowanie sklepem ze strony Polaków i Niemców, nie tylko polskiego pochodzenia, jest od pierwszych dni jego istnienia duże, co świadczy o istotnym zapotrzebowaniu w tej części Niemiec na polskie produkty podane w sposób atrakcyjny i odpowiadający standardom miejscowym - czytamy na stronie WPHI w Kolonii.

W uroczystym otwarciu sklepu Promo w Dortmundzie udział wzięli m.in. Thorsten Klute – sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy, Integracji i Spraw Socjalnych Nadrenii Północnej-Westfalii, Maciej Szmidt – wicekonsul w WPHI Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, Ulf Wollrath – wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Dortmundzie i szef Wydziału Handlu, Usług i Nowych Podmiotów.

fot. WPHI w Kolonii

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Wiki 05.07.2018

  Czy można również tam kupić doładowania do telefonu polskich sieci

 • Henry 03.05.2018

  Wreszcie jest cos konkretnego,duzo towarow i promocji.Pieczywo swieze i przepyszne ciasta.Duzo wiecej produktow,jak w innych sklepikach.Polecam.

 • Janusz 23.02.2018

  Za malo info od Promo sklepow.

 • bocek 06.06.2017

  czekamy na polskie dyskonty e Niemczech

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.