08.02.2021/10:04

ProVizo – kamera, która rozpozna braki na półkach

Firma Mint Innovations, jedna ze spółek grupy Modern Expo, opracowała rozwiązanie, które można wykorzystać do optymalizacji kontroli asortymentu oraz poprawy sprzedaży. To system ProVizo. Zainstalowany na sklepowej półce daje możliwość zarządzania towarem z poziomu smartfona.

Dzięki Provizo, marki oraz dystrybutorzy FMCG mogą zminimalizować liczbę wizyt w sklepie, kontrolując nieustannie ekspozycję i sprzedaż towarów. Pozwala to przedstawicielom handlowym skupić się na innych zadaniach, takich jak budowanie relacji, negocjowanie konkurencyjnych kontraktów lub poszukiwanie nowych klientów. Dodatkowo dystrybucja może zoptymalizować swoje dostawy, ponieważ widzi rotację zapasów w czasie rzeczywistym w aplikacji bądź w przeglądarce. Przekłada się to również na skuteczniejsze prognozowanie rotacji w sklepach. Sprzedawcy detaliczni mogą wykorzystać Provizo, aby neutralizować problemy z brakiem zapasów, automatycznie rozpoznając, gdzie takowe się wyczerpały.

Sama konstrukcja systemu jest stosunkowo prosta. To zestaw czujników na półce, kamera lub zestaw kamer połączonych z modemem, wysyłających informacje do serwerów w chmurze za pośrednictwem WiFi lub GPRS, a także aplikacja do obsługi. Kamera wykonuje zdjęcie dwa razy dziennie, co pozwala na zachowanie zgodności ustawienia na półce z planogramem. Cały system wyposażony jest również w dodatki. To m.in. Smart Pusher – narzędzie służące do wykrywania ilości konkretnego SKU na półce, które sprawdza się przy małych i średnich produktach, a także Smart Hook – adresowany do produktów na hakach. Z systemem ProViso zintegrowana może być również inteligentna waga, która wskazuje ilość produktów znajdujących się obecnie na wadze. 

Twórcy rozwiązania wyliczają, że zastosowanie takiego rozwiązania pozwala zmniejszyć koszty operacyjne weryfikacji planogramów o 20 proc., a także zwiększa zgodność ekspozycji z zaplanowanym układem o 30 proc., co przekłada się na wzrost sprzedaży. Wskaźnik braków na półkach ma z kolei zmniejszyć się o 75 proc. Autorzy rozwiązania zwracają również uwagę, że dzięki ProViso porównywanie i analiza danych jest dużo szybsza i bardziej wygodna.

MINT Innovations podkreśla, że system pozwala na scentralizowaną kontrolę produktów na półce, ich dostępności i ustawienie Funkcja Alert wysyła powiadomienia każdorazowo, gdy towaru brakuje. Dodatkowo raporty sprzedażowe mogą być generowane w oparciu o konkretnie zdefiniowany odcinek czasu. Co ciekawe, system wykrywa także nietypową aktywność na półce, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Plusem ProViso jest także prosty w obsłudze i wygodny interfejs.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także