08.02.2016/14:50

Przedstawiciele rządu nie przyszli na konsultacje ws. podatku zorganizowane przez PIH

Żaden z przedstawicieli rządu nie pojawił się na zorganizowanych w poniedziałek przez Polską Izbę Handlu "konsultacjach społecznych" ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Podczas rozmów o podatku dyskutującym towarzyszyły cztery puste krzesła.

Na poniedziałkowe spotkanie organizowane przez PIH zaproszeni byli przedstawiciele wszystkich resortów biorących udział na prośbę Ministerstwa Finansów w uzgodnieniach międzyresortowych projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
Pod nieobecność strony rządowej, o kształcie podatku dyskutowali: dyrektor generalny PIH Maciej PtaszyńskiMałgorzata Więch, wiceprezes zarządu PIH, Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding, Aleksandra Rybarkiewicz, kierownik ds. rozwoju sieci Nasz Sklep oraz Albert Wielusiński, dyrektor oddziału Mazowsze sieci Livio (LD Holding). Swoje opinie zaprezentowali także obecni na sali drobni przedsiębiorcy, prowadzący jedną lub kilka placówek pod szyldami różnych sieci franczyzowych.

- Przekonujemy się w gronie przekonanych. Żałujemy, że na naszych konsultacjach nie pojawili się przedstawiciele żadnego z ministerstw - podsumował spotkanie Maciej Ptaszyński.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.