10.10.2018/14:46

Przegląd sytuacji gospodarczej w handlu detalicznym i hurtowym

Analitycy i komentatorzy zazwyczaj koncentrują się na danych obrazujących aktualny stan i bieżące zmiany całej polskiej gospodarki. Uogólnienie danych ułatwia ich zrozumienie i upraszcza formułowanie prognoz. Jednak z punktu widzenia poszczególnych firm przydatniejsze są dane szczegółowe dla poszczególnych branż. Krajowa Izba Gospodarcza zamierza publikować co miesiąc takie aktualne zestawienia. Publikujemy dane dotyczące handlu detalicznego i hurtowego.

Polska gospodarka jest bardzo zróżnicowana. Ze względu na duże rozmiary i liczną populację, miały się szansę rozwinąć na naszym terenie bardzo liczne pomysły na prowadzenie działalności gospodarczej. Mamy szczególnie dużą obfitość w zakresie wzmiankowanej różnorodności w przemyśle, budownictwie, usługach.

Potwierdzają to prezentowane przez statystykę publiczną informacje. Zróżnicowanie dotyczy tak potencjału w zakresie poziomu sprzedaży, liczby zatrudnionych ale również sytuacji bieżącej w tym tempa wzrostu sprzedaży, poziomu i dynamika płac, postępu w zakresie wydajności.

Zamiarem Krajowej Izby Gospodarczej jest wsparcie pracy przedsiębiorców poprzez przybliżenie im danych dotyczących potencjału gospodarczego i bieżącej sytuacji ekonomicznej panującej w poszczególnych branżach. W poniższym opracowaniu dane Głównego Urzędu Statystycznego zostały uzupełnione szacunkami KIG opartymi na danych GUS.

W opracowaniu prezentowane są dane dotyczące sektora przedsiębiorstw. Najszerszy zakres danych dostępny jest dla przemysłu i budownictwa. W przypadku handlu hurtowego i detalicznego informacja dotyczy poziomu i dynamiki płac oraz poziomu i dynamiki zatrudnienia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.