13.07.2020/20:35

Przejęcie kontroli przez Orlen nad Lotosem. KE ogłosi decyzję we wtorek

Komisja Europejska może wydać warunkową zgodę na przejęcie przez PKN Orlen kontroli nad Lotosem we wtorek, 14 lipca – wynika z informacji „Pulsu Biznesu".

Według źródeł dziennika, decyzję Komisji Europejskiej poznamy we wtorek około południa. Ma to być zgoda warunkowa. Warunki to tzw. lista środków zaradczych, które Orlen negocjował z Komisją od długich miesięcy.

Chodzi o plan pozbycia się przez Orlen części aktywów po to, by po przejęciu Lotosu konkurencja na rynkach działalności obu firm była zachowana. Wedle niedawnych doniesień Reutersa, plan zakłada m.in. pozbycie się części udziałów w Lotos Air-BP, działającej na rynku paliwa lotniczego.

Przeczytaj także: Orlen będzie musiał sprzedać 376 stacji Lotosu? KE stawia wymagające warunki przejęcia

Przypomnijmy, że PKN Orlen chce przejąć minimum 53 proc. udziałów w gdańskim Lotosie. Komisja Europejska obawia się, że może w ten sposób zmniejszyć konkurencję na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Negocjacje dotyczące warunków tej transakcji między Komisją a PKN Orlen toczą się od prawie roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.