07.12.2016/11:55

Przejęcie na rynku producentów private label

Firma Kombu Investments z Luksemburga złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie (wspólnej) kontroli nad spółką Fifor Polska z Sokołowa. Firma Fifor specjalizuje się w produkcji wyrobów private label na zlecenie sieci handlowych.

Kombu Investments po sfinalizowaniu przejęcia będzie sprawować nadzór nad firmą razem z dotychczasowymi udziałowcami Fifor Polska (cypryjską spółką Fifor Trading Company i angielską firmą Cygnet International Ltd.).

Spółka Kombu należy firmy Darby Converging Europe Fund III, czyli podmiotu którego właścicielem jest grupa kapitałowa kontrolowana przez Franklin Resources z USA.

Cygnet jest spółką prawa angielskiego kontrolowaną przez Grupę JLKM. Spółki należące do Grupy JLKM prowadzą przede wszystkim działalność inwestycyjną, produkcyjna, deweloperską w Polsce, Wielkiej Brytanii, Brytyjskich Wyspach Dziewiczych oraz w Hiszpanii. Cygnet jest spółką holdingową, za pomocą której Grupa JLKM prowadzi działalność inwestycyjną.

Fifor Trading Company Ltd. jest cypryjską spółką należącą do Grupy EM. Dodatkowo jedna z osób współkontrolujących Grupę EM, tj. Epaminontas Mitzalis jest również bezpośrednim udziałowcem Fifor Polska i członkiem zarządu Fifor Polska.

Fifor Polska jest spółką kontrolowaną wspólnie przez Grupę EM i Grupę JLKM. Działalność prowadzona przez Fifor Polska obejmuje produkcję i wprowadzanie do obrotu w Polsce chipsów i chrupek (słonych przekąsek), które obecnie dostarcza w zasadzie wyłącznie do dużych sieci handlowych jako ich produkty marki własnej (private label).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.