28.06.2021/15:16

Przełom w sprawie zalegalizowania handlu alkoholem przez internet? Powstał projekt ustawy

Umożliwienie legalnej sprzedaży alkoholu przez internet przewiduje projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości przygotowany przez szeroką koalicję organizacji z branży alkoholowej, handlowej i e-commerce. Po latach bezczynności polityków, przedsiębiorcy wzięli sprawy w swoje ręce i samodzielnie stworzyli projekt regulacji. Teraz szukają dla niego poparcia i mają nadzieję, że handel alkoholem online przestanie być wątpliwy prawnie wraz z początkiem przyszłego roku. Portal wiadomoscihandlowe.pl miał już okazję zapoznać się zarówno z samym projektem, jak i jego obszernym uzasadnieniem.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 29.06.2021

    Taryfiarze od zawsze wożą wódeczkę klientom i jeszcze nie słyszałem, żeby któryś z nich miał kontrolę lub nałożoną karę. A przecież doręczają w ten sposób alkohol także osobom nietrzeźwym. Na pewno bywają też na niejednej imprezie z udziałem nieletnich udając, że nie widzą. I co? Tu problemu nie ma? W kulturalnym zamówieniu paru piwek ze sklepu czy jakiegoś winka jest problem? Kurier chyba widzi komu wydaje towar, w razie jakichkolwiek wątpliwości po prostu odmawia wydania i tyle.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także