13.11.2019/10:52

Przesyłki z Aliexpress problemem dla budżetu i Poczty Polskiej

Eksperci określają przesyłki z chińskich serwisów zakupowych jako „masowy przemyt”. Im większe zakupowe szaleństwo Polaków w chińskich sklepach internetowych, tym większa dziura w podatkach. I problemy dla Poczty Polskiej oraz polskich przedsiębiorców – czytamy w money.pl.

Dzień Singla to odpowiedź Alibaby na amerykańskie Black Friday i Cyber Monday – w ten dzień chiński serwis sprzedał towary za 38 mld dolarów. Jednak money.pl zwraca uwagę, że o ile sprzedawcy z Chin mogą świętować, to dla polskiego budżetu i dla Poczty Polskiej rodzi się nowy problem.

Niewielu kupujących wie, że chińscy dostawcy wykorzystują międzynarodowe przepisy, w efekcie czego ich paczki są dotowane. Płacimy za nie wszyscy, np. w droższych przesyłkach u polskiego operatora pocztowego – zauważa money.pl. Serwis podkreśla, że choć do Polski trafiają miliony paczek z Azji, obowiązkowe podatki i cła płacone są zaledwie od promila z nich. I na razie nic nie zapowiada, żeby sytuacja miała się zmienić.

Więcej w serwisie money.pl

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • zem 15.11.2019

    Jak Chinczycy dotuja swoje paczki w Europie i to tak, ze np. Poczta Polska za nie placi?! Brzmi surrealistycznie, fakty prosze podac.

  • Jarek67 14.11.2019

    Trzeba zmienić w takim razie przepisy

  • Monikaas 13.11.2019

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.