05.05.2017/12:17

Przez zakaz handlu w niedziele Polska przestanie być atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów?

Izby gospodarcze zrzeszające zagranicznych inwestorów działających w Polsce ostrzegają, że wprowadzenie w naszym kraju zakazu handlu w niedziele będzie "niepokojącym sygnałem dla perspektyw rozwoju biznesu" oraz może sprawić, iż Polska przestanie być postrzegana jako kraj atrakcyjny dla inwestorów z zewnątrz. Portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do pisma skierowanego do wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Beaty Mazurek przez Joannę Jaroch-Pszeniczną, wicedyrektor Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Sombrerro 16.05.2017

  Nie widzę wielkiej różnicy miedzy pracą na kasie w sklepie spożywczym a na kasie powiedzmy w kinie czy lodziarni. Więc czemu jednym zakazywać, a drugim pozwalać

 • GOGO 15.05.2017

  Ilu prawników trzeba, żeby sprawdzić czy prijekt ustawy jest zgodny z konstytucją? Solidarność jak go pisała to chyba nie miała ani jednego. A prof. Chmaj, konstytucjonalista, wydał opinię, w której jasno stwierdza, ze nie jest

 • Maseratti 15.05.2017

  Konstytucja nic dla Solidarności i tego rządu nie znaczy? Dlaczego w ustawie są zapisy dyskryminujące wlaścicieli małych sklepów tylko dlatego, że weszli do sieci handlowych?

 • apeluję 10.05.2017

  Niech ten rząd zobaczy, ilu polaków jest przeciwko zakazowi handlu w niedziele w takim kształcie
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/?pv=7

 • jnaek 09.05.2017

  Jestem załamany tym, jak pis w ogóle nie potrafi wyciągać wniosków z błędów innych. Przeciez na węgrzech zakaz handluw niedziele okazał się zupełnie poronionym pomysłem, wprowadzono go i szybko zniesiono. To skąd pewność, ze u nas będzie jakos diametralnie inaczej?

 • jan 08.05.2017

  Kadencja PiS zostanie zapamietana jako początek końca polskich małych sklepów. Dziękujemy za ten zakaz handlu, który doprowadzi do ruiny drobnych przedsiębiorców, właścicieli franczyz

 • janeczka 07.05.2017

  W mediach już pisali o tym proteście franczyzobiorców, ciekawe, jak się do tego odniesie pis
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/

 • janek 07.05.2017

  rzeczywiscie panie na kasach w dyskontach mają ciążko teraz, jak muszą pracować w niedziele i się nie widzą ze swoimi rodzinami. I ten cel ustawy o zakazie handlu ja rozumiem. Ale nie rozumiem, czemu od razu małe polskie sklepy, mówię o tych z franczyzy, miałyby też być zamknięte?

 • klient 06.05.2017

  proponuję wszystkim straszącym przejść od słów do czynów. Jeżeli w Polsce powstanie mniej przynajmniej o jedną blaszaną budę tym lepiej. Jeżeli jakaś sieć blaszanych bud wyniesie się z Polski w związku z zakazem handlu w niedziele tym lepiej. A tym wszystkim "nowoczesnym" przypominam, że zakaz handlu w wielu cywilizowanych krajach nie jest niczym dziwnym.

 • NickY 05.05.2017

  Ile można ostrzegać i grozić palcem? Na zachodzie są zakazy/ograniczenia handlu w niedziele i jakoś oni więcej zarabiają i wydają. Tymczasem według ekspertów od drenowania naszych kieszeni już po pierwszej niedzieli z zakazem zaczną się plagi egipskie. Wystarczy napisać ustawę z głową i będzie dobrze. Możliwe to będzie deska ratunku dla tysięcy małych osiedlowych sklepów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.