04.06.2018/09:08

Przychody Czerwonej Torebki w minionym kwartale poniżej 0,5 mln zł

Czerwona Torebka opublikowała wyniki finansowe za okres styczeń-marzec br. Spółka odnotowała w tym okresie przychody ze sprzedaży na poziomie jedynie 458 tys. zł. Nie pozwoliło to firmie na wygenerowanie zysku.

Strata z działalności operacyjnej Czerwonej Torebki w I kw. przekroczyła 1,36 mln zł, a strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła ponad 7,8 mln zł.

W analogicznym okresie minionego roku Czerwona Torebka miała ok. 1,79 mln zł przychodów ze sprzedaży, ok. 1,24 mln zł straty z działalności operacyjnej i 192 tys. zł straty z działalności kontynuowanej.

Przypomnijmy, że w kwietniu Świtalski Fundusz Inwestycyjny Zamknięty kupił wszystkie akcje Czerwonej Torebki należące do spółek Sowiniec Group. Chodzi o ponad 31 proc. udziałów w akcjonariacie spółki.

Jak wynikało z oficjalnego komunikatu Czerwonej Torebki, właściciela zmieniło prawie 23,7 mln akcji stanowiących 31,54 proc. udziałów w kapitale zakładowym. To wszystkie akcje należące do siedmiu spółek z Sowiniec Group. Jednocześnie swoich akcji nie sprzedał zarówno Mariusz Świtalski (2,5 proc.), jak i Mateusz Świtalski (29,04 proc.).

Transakcja nie została poprzedzona ogłoszeniem wezwania na sprzedaż akcji spółki. Jak zapewniła Czerwona Torebka, w momencie sprzedaży fundusz inwestycyjny był podmiotem dominującym wobec wszystkich spółek sprzedających akcje tj. fundusz posiadał 100 proc. akcji tych spółek. Firma nie ujawniła, kto wchodzi w skład inwestorów funduszu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.