04.06.2020/10:05

Przychody Grupy Delko mocno w górę w pierwszym kwartale

Ponad 215 mln złotych wyniosły przychody netto ze sprzedaży firmy Delko za pierwszy kwartał 2020 roku. W zeszłym roku ten wynik wyniósł niecałe 163 mln złotych.

Zysk z działalności operacyjnej spółki wyniósł 8,3 mln złotych. Zeszłoroczny wynik był blisko dwukrotnie niższy – 4,1 mln. Z kolei EBITDA sięgnęła w pierwszym kwartale blisko 11 mln zł, rok temu ten wskaźnik wyniósł 5,5 mln.

Zysk netto  firmy Delko był ponad dwa razy wyższy niż przed rokiem. W pierwszym kwartale 2020 wyniósł on 6,4 mln złotych, w analogicznym okresie poprzedniego roku ukształtował się na poziomie 2,7 mln

Grupa Kapitałowa Delko prowadzi działalność w trzech segmentach operacyjnych. Pierwszy to sprzedaż hurtowa produktów chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów przemysłowych oraz higienicznych, a także w mniejszym stopniu artykułów spożywczych i tytoniowych do sklepów, sieci detalicznych i segmentu HoReCa. Druga to sprzedaż detaliczna we własnych sklepach ogólnospożywczych i chemiczno-kosmetycznych. Zaś trzecia, to organizacja i prowadzenie franczyzowej sieci detalicznej w segmencie produktów chemii gospodarczej, kosmetyków, artykułów przemysłowych i higienicznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.