21.03.2018/13:53

Przychody Maspeksu to już 4,4 mld zł. Celem na ten rok - wzrost o 5 proc.

Przychody ze sprzedaży Grupy Maspex wzrosły w minionym roku o około 150 mln zł - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl od Krzysztofa Pawińskiego, prezesa spółki. To oznacza, że przychody spożywczej grupy oscylują w granicach 4,4 mld zł.

Jak zdradza Pawiński w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, celem na 2018 r. jest wzrost przychodów o kolejnych 5 proc. - To byłby bardzo dobry wynik, zważywszy na skalę naszej działalności - tłumaczy prezes Maspeksu.

Przypomnijmy, że Maspex finalizuje obecnie inwestycje o łącznej wartości 500 milionów zł. To m.in. rozbudowa zakładów w Lublinie, Łowiczu i Olsztynku oraz w zagranicznych oddziałach Maspeksu – na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach.

Największe inwestycje dotyczą obszaru produkcji i nowych technologii oraz budowy nowoczesnych centrów dystrybucyjnych. Maspex to polska firma, która rocznie w swoich zakładach produkuje około 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 145 tys. ton makaronów oraz produktów instant oraz 135 tys. dżemów i przetworów. W jej portfolio jest około 50 marek, w tym Tymbark, Kubuś,  Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz.

W zakładzie w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Rozruch planowany jest na końcówkę pierwszego kwartału tego roku. Planowany jest też zakup nowoczesnej, dodatkowej linii produkcyjnej.  

W Lublinie, gdzie produkowane są makarony i płatki śniadaniowe Lubella, w ubiegłym roku została uruchomiona nowa hala produkcyjna wraz z nowoczesną linią do produkcji makaronu.  Obecnie na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Jego rozruch planowany jest na marzec tego roku.

Całościowy plan inwestycyjny w zakładzie w Łowiczu obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Obecnie w Łowiczu trwa budowa centrum produkcyjno - magazynowego. W kolejnym etapie zostanie rozpoczęty montaż linii technologicznych. Uruchomienie produkcji jest planowane w drugiej połowie 2018 roku.

W efekcie inwestycji w budowę nowych centrów logistyczno - dystrybucyjnych, łączna powierzchnia magazynów Maspex w Polsce i za granicą wzrośnie do 220 tys. mkw. Firma będzie dysponować aż 370  tys. miejsc paletowych i będzie w stanie przygotować do wysyłki i załadunku aż 21 tys. palet na dobę, a w skali roku – ponad 4,5 mln. Nowe magazyny będą w pełni zautomatyzowane i obsługiwane 24 h na dobę. Zastosowane zostaną w nich najnowocześniejsze systemy IT, ale także nowy sposób w procesie pickingu czyli odbioru palet z miejsc magazynowych – o nazwie Fast Rotation Storage.  W celu szybkiej i sprawnej komunikacji między strefą produkcyjną a magazynową, zainstalowane zostaną innowacyjne systemy transportowe.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wido 28.03.2018

    A pracownicy sa traktowani jak
    niewolnicy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.