04.06.2019/11:35

Przyszłość ZM Henryk Kania jest w rękach sieci handlowych i dostawców! Niepewny los producenta wędlin

Zakłady Mięsne Henryk Kania zdecydowały o znaczącym ograniczeniu bieżącej produkcji w zakładach oraz uwzględniają również możliwość jej całkowitego wstrzymania. 17 maja spółka przystąpiła do sporządzania wniosku restrukturyzacyjnego.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

  • kel 07.06.2019

    Oj eksperci....... tylko gadają już po tym wszystkim jak się mleko rozleje. dlaczego ich nie ma zanim coś się wydarzy. dlaczego wczesniej nie pisali o tym lub udzielali wywiadów ok klienci którzy biorą połowę produkcji są niebezpieczni. problem w tym co może ustawodawca zrobić aby taka siec była bezpieczna dla producentów....? dostawców..? Wprowadzić zapisy prawne i podatkowe które trzymają w ryzach sieci handlowe w stosunku do przeterminowanych zapłat i warunków handlowych. Przeterminowane zapłaty powinny być z urzędu naliczane do nich odsetki bo tak stanowi prawo i nie da się tego w żaden sposób obejść , a podatki płacić wtedy kiedy kasa na koncie a nie fv wystawiona bo to w polsce przyrzeczenie tylko zapłaty a jak się pójdzie do sądu to nie argument ze ktoś winien. odbiorcy powinni podatkowo rozliczać dostawy dopiero po zapłaceniu za Nią

  • fryc 05.06.2019

    a tak sobie chwalili współpracę z biedronką.
    już po nich.

  • Jan 05.06.2019

    Kupcy z sieci żyją w innym świecie, przy podwyżkach elementów o 50 % i więcej robili wielkie oczy z hasłem "nikt nie poodnosi". Wnioski dwa, albo jest to celowe działanie na ograniczenie ilości firm (szczególnie polskich), albo pracują tam totalni ignoranci i chyba to drugie, jak sądzicie?

  • biedronka 04.06.2019

    Wychodzi wspolpraca z biedronka, gratulacje dla osob zarzadzajacych ta firma :)

  • kaakaadoo 04.06.2019

    Cóż, mnie to nie dziwi. ZM Henryk Kania pojawił się na rynku ze świetnymi produktami, dostępnymi głównie w kanale tradycyjnym. Gdy trafił do "kanału nowoczesnego", niektórzy koledzy z branży mięsnej przepowiadali, że zakłada sobie pętlę na szyję. Sklepy z polskich sieci tradycyjnych stopniowo przestawały brać u niego towar, bo markety miały na półce towary w lepszej cenie, niż oni w zakupie. No i uzależnił się od paru odbiorców, a teraz płacz i zgrzytanie zębów. Zapomniał hasło: "Dywersyfikacja sprzedaży, Głupcze!"

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.