21.03.2017/12:46

PSL przeciwko karaniu za handel w niedziele

- Jesteśmy przeciwko karaniu polskich przedsiębiorców w ustawie regulującej handel w niedziele - mówił we wtorek na antenie TVP Info Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Poseł PSL powiedział także, iż "nie wprowadzałby tak restrykcyjnego prawa". Zauważył jednak, że obowiązujące dzisiaj regulacje "dają szansę na robienie zakupów w każdym miejscu, o każdej porze dnia, również w niedziele i w nocy.

Kosiniak-Kamysz podkreślił potrzebę prowadzenia dialogu z przedsiębiorcami i pracownikami w sprawie ograniczania handlu w niedziele. Zasugerował także, iż "zachętą dobrowolności" mogłoby być "podniesienie wynagrodzenia pracownikom w niedziele".

- Może po południu dać tą przestrzeń czasu do robienia zakupów? - zastanawiał się na antenie TVP Info Kosiniak-Kamysz.

Przypomnijmy, w trakcie październikowego I czytania projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele w Sejmie przemawiający w imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego poseł Krystian Jarubas zaproponował kompromis w postaci ograniczenia handlu w niedziele dopiero po godz. 12.00. Do południa handel miałby natomiast odbywać się według obecnych zasad.

- Zmiany powinno się wprowadzać ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie - mówił wtedy poseł PSL.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.