15.01.2019/11:34

PSS Społem w Białymstoku będzie otwierać kolejne sklepy połączone z barami szybkiej obsługi

PSS „Społem” w Białymstoku planuje uruchamiać jedną placówkę połączoną z barem szybkiej obsługi rocznie. W tym roku, przy ul. Pogodnej w Białymstoku, spółdzielcy otworzą czwarty sklep w tym koncepcie.

Jak powiedział portalowi wiadomoscihandlowe.pl Janusz Kulesza, prezes PSS „Społem” w Białymstoku, uruchomienie sklepu spożywczego z częścią gastronomiczną na powierzchni 1200 mkw. kosztuje około 10 mln zł, dużo więcej niż otwarcie zwykłej placówki. – Koszty podraża przede wszystkim wyposażenie części gastronomicznej. Dla naszej spółdzielni to znaczący wydatek, dlatego uruchamiamy tylko jeden taki sklep rocznie – wyjaśnia prezes Kulesza.

Dodaje, że niektóre placówki są budowane od nowa, inne modernizowane i adaptowane do nowego konceptu. – W przypadku lokalizacji przy ul. Pogodnej, gdzie trwają prace adaptacyjne, wcześniej działał mały sklep o powierzchni 150 mkw. Placówka, którą uruchomimy w tym miejscu w połowie bieżącego roku, będzie miała, zgodnie z wymogami konceptu, 1200 mkw., więc trudno tu mówić o modernizacji czy adaptacji. To praktycznie budowa od podstaw – mówi prezes Janusz Kulesza. – W Białymstoku jest zapotrzebowanie na kolejne takie sklepy połączone z częścią gastronomiczną. Będziemy rozwijać ten projekt – dodaje.
 
Koncept opracowany przez spółdzielców z Białegostoku zakłada uruchamianie sklepu spożywczego o powierzchni 800 mkw. wraz z wydzielonym barem szybkiej obsługi, który zajmuje 400 mkw. Na razie w Białymstoku działają trzy placówki, pierwsza – sklep przemysłowy połączony z barem Hermes ruszyła w 2016 roku przy ul. Gajowej, kolejna rok później przy ul. Brzechowy (obiekt Tęcza), na początku grudnia 2018 roku spółdzielcy otworzyli połączony z częścią gastronomiczną bar Zodiak przy ul. Wrocławskiej.
 
PSS „Społem” w Białymstoku prowadzi 33 sklepy, z czego 27 to placówki spożywcze. Przychody spółdzielni za rok 2017 wyniosły 382,5 mln zł, a zysk netto 4,7 mln zł. Firma zatrudnia ponad 1600 osób.
 
 
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Gość 16.01.2019

    Z nowym rokiem nowym kontynuowanym krokiem.Gratulujemy Białystokowi.Szkoda ,że WH zamieszczają dziennie po artykuły o Biedrze,a raz w miesiącu napiszą coś pozytywnego o polskich sklepach. szanowny Zarządzie ! Proszę odwrócić tę statystykę i więcej pisać o patriotyzmie gospodarczym,czyli promować to co polskie!

  • Gratuluję! 15.01.2019

    Gratuluję PSS Białystok, że rozwija się i to na wysokim poziomie, walczcie o rynek, zawłaszczany przez dyskonty, macie charakter i jesteście wzorem dla innych PSS w Polsce

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.