20.11.2019/12:33

PZU przekonało już ponad 1000 największych pracodawców do PPK

Najwięksi pracodawcy wybrali Pracownicze Plany Kapitałowe w Grupie PZU. – To dowód atrakcyjności naszej oferty i zaufania – mówi prezes PZU Paweł Surówka. Ten sukces powinien zachęcić do współpracy z Grupą PZU także mniejszych przedsiębiorców, zatrudniających od 50 do 250 pracowników, których obowiązek wprowadzania PPK obejmie już od stycznia.

Od lipca tego roku ponad 1000 największych pracodawców podpisało umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z Grupą PZU, największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. – W ciągu niespełna czterech miesięcy staliśmy się jednym z liderów rynku PPK – podkreśla prezes Paweł Surówka.

Wśród firm, które zdecydowały się na współpracę z PZU jest PKN Orlen, a więc zatrudniająca kilkanaście tysięcy pracowników – największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej. Są też m.in. Coca-Cola, Grupa Energa, producent mebli Kler, PKP i PKP Intercity, Orbis, Polskie Radio, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol, Wittchen i Vistula.

Wiarygodność i doświadczenie

Według sondaży, jednym z głównych kryteriów przy wyborze instytucji zarządzającej PPK jest dla pracodawców jej wiarygodność. W przypadku PZU wyznacznikiem wiarygodności jest najwyższa wśród polskich spółek ocena ratingowa A-, przyznana przez międzynarodową agencję S&P Global Ratings.

TFI PZU, które w ramach Grupy PZU oferuje zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, zajęło drugie miejsce w tegorocznym rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych, opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. To jeden z najbardziej prestiżowych rankingów na rynku finansowym.

Skuteczność w zarządzaniu

Doświadczenie i skuteczność w zarządzaniu funduszami jest kolejnym kryterium, na które zwracają uwagę pracodawcy, pytani o motywy wyboru instytucji zarządzającej PPK.

– Nasze wizytówki to rekordowe wyniki funduszy dłużnych i oszczędnościowych PZU, pierwsze miejsce OFE PZU pod względem stopy zwrotu w trzyletniej perspektywie czy świetne wyniki PZU Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Akord, którego stopa zwrotu od początku roku sięga 7 proc. – mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek. – Z podobnymi imponującymi efektami chcemy zarządzać PPK – deklaruje.

Atutem TFI PZU jest wielostopniowy nadzór procesu inwestycyjnego, a także rygorystyczne zasady i procedury dotyczące monitorowania ryzyka.

Pomoc dla pracodawców

Pracodawcy oczekują też od instytucji zarządzających PPK szerokiego wsparcia przy wdrażaniu i prowadzeniu Planów, w tym pomocy w dostosowaniu systemów kadrowo-księgowych i w edukacji pracowników. – Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych firm, które mogą się obawiać nowych obowiązków. Mogę obiecać, że nikt nie zostanie sam. Proponujemy fachową pomoc ze strony kilkuset doradców klienta i specjalistów w całej Polsce – deklaruje wiceprezes Żółtek.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • nickita 14.12.2019

    Pracodawca wybiera instytucje w porozumieniu ze związkami. To tak naprawde głos i wybor pracowników

  • korsia 22.11.2019

    no i to chyba dobrze, lepiej żeby naszymi pieniędzmi obracała jakaś porządna instytucja które wie jak to się po prostu robi. JA dzięki temu jestem spokojna i mogę sobie odkładać kasę i fajnie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.