21.05.2020/14:15

Rafał Brzoska i fundusze inwestują w firmę produkującą ekologiczne podpaski i tampony

Your Kaya, firma specjalizująca się w ekologicznych artykułach higienicznych dla kobiet, pozyskała 5 mln zł od zewnętrznych inwestorów. Zamierza je przeznaczyć na rozwój na rynkach zagranicznych oraz zwiększenie zespołu i portfolio produktów.

Rafał Brzoska, twórca Inpostu, fundusz venture capital bValue oraz Dolnośląski Fundusz Rozwoju zainwestowali 5 mln zł w polską firmę Your Kaya, która oferuje artykuły higieniczne dla kobiet i sprzedaje je w modelu subskrypcyjnym – podał Business Insider Polska.   

Firma Your Kaya produkuje ekologiczne podpaski, tampony, kubeczki menstruacyjne i płyny do higieny intymnej. Tampony, wkładki, podpaski są produkowane ze 100 proc. organicznej bawełny. Płyn do higieny intymnej zawiera 99,5 proc. składników pochodzenia naturalnego, kubeczek menstruacyjny jest wykonany z medycznego silikonu. Your Kaya należy do firm nowego nurtu, które nie tylko produkują ekologiczne artykuły dla kobiet, ale też przełamują tabu związane z menstruacją i są w bliskim kontakcie ze swoimi klientkami. Na firmowym blogu Your Kaya można znaleźć artykuły o kobietach i dla kobiet.  

To co jeszcze wyróżnia markę, to że sprzedaje swoje produkty w systemie subskrypcyjnym – klientki firmy dostają co miesiąc swoje zamówienia i mogą je personalizować. Od momentu wprowadzenia tej opcji w lutym tempo pozyskiwania nowych subskrybentów urosło ponad siedmiokrotnie – podaje Business Insider. Dodatkowo sprzedaż e-commerce i firmy z tej branży zyskują w czasie pandemii.

Model obecnie zyskuje na popularności dzięki przeniesieniu przez konsumentów zakupów pierwszej potrzeby do internetu. Ten trend wzmocnił się dodatkowo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Prawdopodobnie nowe nawyki konsumenckie staną się trwałe – mówi Rafał Brzoska, cytowany przez Business Insidera. Biznesmen jest zaangażowany w fundusz bValue, ale w tej inwestycji bierze udział jako inwestor prywatny.

  – Your Kaya zwraca się do konsumentek, dla których zdrowie i środowisko są istotne – mówi dla Business Insidera Maciej Balsewicz z bValue.W Europie produkty higieny intymnej dla kobiet, takie jak tampony nie są produktem medycznym, więc nie podlegają żadnym restrykcjom produkcji i jakości. Your Kaya proponuje wysokiej klasy produkty, które są bezpieczne dla zdrowia i w przystępnej cenie, a w dodatku w abonamencie z dostawą – dodaje.

Firmę Your Kaya wspierali do tej pory aniołowie biznesu. 5 mln zł, które obecnie zdobyła teraz od inwestorów zamierza wydać na rozszerzenie działalności za granicą, powiększenie zespołu i portfolio produktów. – Chcemy wejść do Francji i Niemiec, a w dalszej kolejności Hiszpanii. Sprzedaż środków higieny intymnej na tych rynkach ma wartość ponad 5 mld euro – mówi cytowany przez Business Insidera, Marek Gut, CEO Your Kaya.   

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.