07.12.2021/13:52

Rafał Brzoska, InPost: Paczkomaty pozyskują dla rynku e-commerce klientów z małych miejscowości

60 proc. z 5 tys. paczkomatów stanie w małych miejscowościach, nawet wioskach, bo tam jest nowy użytkownik kanału e-commerce. Paczkomaty to idealne rozwiązanie dla wsi, w przeciwieństwie do kurierów. Dzięki automatom aktywizujemy miliony nowych użytkowników e-commerce. De facto prowadzimy tych konsumentów do e-sklepów, zwiększając potencjał całego rynku – wyjaśnia Rafał Brzoska, twórca i szef InPostu, w trakcie podcastu Google „Hello Cloud”.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Nickt 09.12.2021

  Najnowsza historia z cyklu "paczkomaty są super": paczka dotarła w ciągu doby z hakiem... do innego paczkomatu niż zamówiony. W mailu ani słowa o zamianie maszyn (inna dzielnica, niewygodny dojazd). W dodatku nie będzie magazynowana tylko mam 2 doby na odbiór albo paczka wraca. Oczywiście infolinia coś tam działa w tej sprawie, oddział zostanie poinformowany, przerzucą paczuszkę, itd. Tyle, że nadchodzi weekend, a więc paczkę zobaczę dopiero w przyszłym tygodniu, a więc standardowo - po 4 lub nawet 5 dniach od nadania. Śmiechu warte i naprawdę ostatni raz korzystałem z paczkomatów.

 • Nickt 07.12.2021

  I jeszcze jeden argument przeciw paczkomatom: w zimie, na mrozie, jak coś leży parę dni to bywa różnie. Mnie paczkomaty zniszczyły np. słodycze w ten sposób bo 3 doby marzły jak w lodówce albo i zamrażarce. Potem już nie były takie same. Mogą być też problemy z urządzeniami zawierającymi jakieś baterie i wieloma innymi produktami. A w punkcie paczuszka leży w normalnej temperaturze.

 • Nickt 07.12.2021

  A słyszałeś o odbiorze w punkcie typu Żabka? Czynne do 23, więc spokojnie można odebrać, dostępność tych punktów jest większa niż paczkomatów. Można też w wielu innych punktach, kioskach, spożywczakach, itp. Poza tym paczkomaty nie są wcale szybkie - u mnie czeka się po 3-4 dni czasem, właściwie nigdy nie było szybciej niż 2 dni, brakuje miejsca, ładują do innego, leży 2 doby, potem wraca (bo nie chcę latać do innego), itd. Poza tym mało kto wie, że przesyłki paczkomatowe nie mają ubezpieczenia. Jak coś zginie lub zostanie uszkodzone to się przekonasz jak wygląda proces reklamacyjny w InPoście :) Odbiory w punkcie mają ubezpieczenie i to wysokie. Co do firm kurierskich to zgoda, firma na D obniżyła loty, z kurierem nie ma kontaktu. Natomiast jest kontakt z kurierem Pocztexu, który bardzo pracuje nad jakością i standardami. Powiadomienia smsowe, w tym tel. do kuriera doręczającego, bardzo proste i czytelne śledzenie na stronie, itd. A dostawa szybsza niż firma na D.

 • konsument 07.12.2021

  Paczkomat jest rewelacyjny dla ludzi pracujących. Nie trzeba brać urlopu żeby czekać aż kurier przywiezie paczkę (10-18 mam czekać na niego w domu nie mogąc nigdzie wyjść?), poza tym nie każdy ma pracę w której można swobodnie odbierać przesyłki. A firmy kurierskie już nawet pozapominały, że dawniej kurier nawet umiał zadzwonić i zapytać się czy jest ktoś w domu (pozdrawiam zwłaszcza firmę D...).

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także