22.06.2018/14:14

Rafał Sonik o zakazie handlu w niedziele: Jesteśmy ekonomicznymi "pożytecznymi idiotami"

Rafał Sonik, przedsiębiorca, właściciel kilku galerii handlowych, bardzo krytycznie wypowiada się o zakazie handlu w niedziele. Podczas debaty eksperckiej „Monitoring skutków zakazu handlu w niedziele”, zorganizowanej przez think–tank .Nowoczesnej Lepsza Polska – Sieć Ekspercka, wyliczył kilka powodów, dla których jego zdaniem wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele jest zasadniczym błędem.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • GOSC 25.06.2018

  Mądrala Sonik niech odtworzy galerie w niedziele w Niemczech i Francji zarobi krocie.hi,hi.

 • Pozhoga 25.06.2018

  @ Marcin35:
  Nonsens i nieprawda:
  - zakaz handlu w niedzielę jest np. w Niemczech;
  - co i tak jest bez znaczenia: od kiedy to niby mamy się w Polsce kierować tym, co przyjęto w krajach UE !? Przecież tam jest "kwitnący" socjalizm i społeczeństwa na wymarciu.
  To już Mark Twain ponad 100 lat temu stwierdził, że błędny pogląd nie przestaje być błędny tylko dlatego, że wyznaje go większość.
  Co polecam pod rozwagę wszystkim wielbicielom "róbta co chceta" (najlepiej cudzym kosztem - jak przy handlu w niedzielę).

 • Marcin35 25.06.2018

  Wszystkie sąsiednie kraje nie mają zakazu handlu w niedizelę jak i wiekszość krajów unijnych. Widać hipokryzję pisu bo wprowadzili zwyczaj niemiecki (zakaza handlu w niedzielę) a przecież są antyniemieccy. Można było wprowadzić dla każdego pracownika handlu dwa dni wolne w tygodniu i dodatkową kasę w niedzielę - na pewno jest wiele osób, które mogą pracować i chcą pracować w niedziele - ludzie samotni, starsi z odchowanymi dziećmi, studenci. Nikt nie zmusza młodych rodziców do ciągłej pracy w niedziele. PIS to fanatyczna sekta, która bardzo szkodzi Polsce i nam Polakom.

 • tarnowianin 25.06.2018

  Sonik martwi się o tacę w kościele no szczyt hipokryzji!!! Boli, że to Jego świątynia handlowa najbardziej cierpi na zakazie :)))

 • Adam01 25.06.2018

  Innego komentarza nie można było się spodziewać po człowieku , który żyje z handlu i ....... popierał w wyborach prezydenckich Bronislawa Komorowskiego i parlamentarnych PO

 • Pracownik najemny 23.06.2018

  Wszystko zależy od punktu siedzenia . Nie można dać się zwariować : praca ponad wszystko ? Bez przesady .

 • Akinaaa 23.06.2018

  Dochód z tacy nie taka jest rola koscioła i im mniej takich ksiezy tym lepiej. Druga sprawa po co w ogole isc do kosciola skoro za chwile bedzie sie lamac 3 przykazanie... w takim wypadku w ogole lepiej nie isc. Wolny weekend to osiagniecie cywilizacyjne, a niedziele w polskiej tradycji to zawsze byl dzien wolny i koniec

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.