18.12.2017/13:12

Rank Progress powraca do nowych inwestycji

Rank Progress oraz Vantage Development zawarły umowę, zgodnie z którą firmy wspólnie stworzą wielki projekt handlowo-mieszkaniowo-biurowy we Wrocławiu.

Porozumienie zostało zawarte 15 grudnia br. Chodzi o projekt przy ul. Wejherowskiej i Białowieskiej. Łączna powierzchnia nieruchomości to 14 ha. Łączna wartość prawa wieczystego nieruchomości to prawie 160 mln złotych.

Zgodnie z obecnymi zamierzeniami, na nieruchomości powstanie 2,4 tys. lokali usługowych i mieszkaniowych, a także 14,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Inwestycja powstanie w dwóch głównych częściach, które to z kolei będą podzielone na etapy. Zgodnie z porozumieniem, każdy z etapów wykona oddzielna spółka celowa, w której Vantage będzie miał 55 proc. udziałów, a Rank Progress 45 proc. udziałów. Taki sam będzie udział w zyskach.

W pierwszym etapie powstanie 1,1 tys. lokali handlowych, usługowych i mieszkań, a także biurowiec o powierzchni 14,5 tys. mkw. W drugiej natomiast powstanie kolejne 1,3 tys. lokali. 

Przed rozpoczęciem wspólnego projektu, zgodę musi wydać UOKiK.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.