13.10.2021/14:47

Niesmaczne nazwy produktów spożywczych. W polskim handlu Cycki Murzynki nadal trzymają się mocno

Mimo, że Rada Języka Polskiego oficjalnie zaakceptowała opinię dr hab. Marka Łazińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, który odradza używania słowa Murzyn w przestrzeni publicznej, przez media przetoczyła się debata dotycząca szkodliwości piosenki „Makumba”, a część światowych koncernów zmieniło nazwy i logotypy znanych od dziesięcioleci produktów, żeby nie wpisywać się w dyskryminujący dyskurs – polski handel wydaje się na te zjawiska głuchy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • @jacek biały placek 21.10.2021

  Kiełbasa? Chyba kiełbaska. Albo ostatnia paróweczka 🤣

 • jacek biały placek 17.10.2021

  Super pomysł na jaja białasa, a może kiełbasa białasa? Mam jasny kolor skóry i jakoś to mnie nie obraża! Wizerunek czarnoskórego w domyśle niewolnika na opakowaniu ryżu a nawa murzynek bez odniesienia do wizerunku kogokolwiek to dwie różne sprawy. Oczywiście nawa jaja, cycki i inne gwiazdki są wulgarne i w złym smaku. A może tak sięgnąć do etymologii słowa murzyn. Nie jest wcale rasistowskie!

 • stoll 15.10.2021

  "jaja białasa"? pani "dziennikarka" tak bardzo się sama napędziła że nie widzi różnicy między murzynem i czarnuchem?

 • Tubylec 14.10.2021

  Hehe jak zawsze na pierwszej linii frontu przy takich tresciach pojawia sie wysyp polskich Januszu. Wstyd za moja plec

 • kalamar 14.10.2021

  Autor/ka artykulu to jakis zacietrzewiony lewak co chce byc oryginaly. Murzyn to normalna nazwa i rasistowskie to jest przypisywanie tej nazwie zabarwienia rasistowskiego. Zatem najwiekszymi rasistami to sa lewacy a murzyn to murzyn i zadna lewacka pseudoidelogia i poprawnosc polityczna tego nie zmieni.

 • Dominik 14.10.2021

  Autor artykułu szuka na siłę rasistowskich podtekstów. Owszem można stwierdzić, że coś jest nieśmieszne, nieprzystające ale szukanie rasizmu w takich nazwach to jest czysty debilizm.

 • Free 14.10.2021

  Neobolszewicka rewolucja ma się dobrze, komisarze ludowi wyjaśnią nam, co wolno a co nie, co się podoba towarzyszom z komitetu centralnego, a czego sobie nie życzą, Gułag pewnie już czeka

 • Zizu 13.10.2021

  Żyjemy w XXI wieku i takie debilne nazwy można by sobie już darować. Swoją drogą Jaja Białasa to super nazwa na jakieś małe, okrągłe pieguski 😄

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.