02.12.2016/20:43

RDM Partners chce przejąć sieć drogerii Dayli

Firma RDM Partners - zajmująca się restrukturyzacją przedsiębiorstw - w imieniu własnym i grupy inwestorów chce przejąć spółkę Dayli oraz 56 lokalizacji jej sklepów. Potencjalny inwestor przekazał  władzom list intencyjny w tej sprawie. Rada Wierzycieli grupy Kerdos, czyli właściciela sieci, zobowiązała spółkę do sprzedaży Dayli.

Zgodnie z decyzją Rady Wierzycieli władze Kerdosa mają do 31 grudnia tego roku wydzierżawić Kerdos (z prawem pierwokupu), a także poszukać inwestora i sprzedać majątek firmy. Chęć nabycia Dayli i 56 lokalizacji jej sklepów, a także majątku spółki niezbędnego do działania sieci sklepów detalicznych, zadeklarowała firma RDM Partners.

Propozycja jest obwarowana wymaganiami, takimi jak   wcześniejsze wydzierżawienie przedsiębiorstwa w zamian za czynsz dzierżawny na co najmniej 6 miesięcy, zmiana umowy dzierżawy znaku towarowego Dayli oraz zastrzeżenie prawa pierwokupu spółki. Inwestorzy nie wykluczają pozostawienia Grupy Kerdos w akcjonariacie spółki.

Jako warunki przystąpienia do negocjacji przez reprezentowane przez RDM podmioty zostały wskazane:
- uprzednie wydzierżawienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Dayli Polska Sp. z o. o. w zamian za czynsz dzierżawny na okres nie krótszy niż 6 miesięcy,
- zmiana umowy dzierżawy znaku towarowego Dayli,
- zastrzeżenie we wskazanej wyżej umowie dzierżawy prawa pierwokupu wydzierżawionej zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez Wydzierżawiającego,

W Liście Intencyjnym dopuszczono ponadto zachowanie pewnego udziału właścicielskiego Kerdos Group S.A. w restrukturyzacji bezpośrednio lub pośrednio w niniejszym przedsięwzięciu.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.