13.08.2018/09:45

Redan zdobył środki na dofinansowanie sieci TXM Textilmarket

Spółka Redan poinformowała, że potencjalny inwestor podjął pozytywną decyzję w sprawie objęcia przez niego wszystkich obligacji, które zamierza wyemitować Redan SA. Łączna wartość emisji to 13 mln zł.

Komunikat pojawił się w piątek 10 sierpnia. Zarząd spółki Redan zamierza najpóźniej do 17 sierpnia wyemitować dwuletnie obligacje na łączną kwotę 13 mln zł, z czego 7 mln zł zostanie przeznaczone na objęcie przez Redan nowych akcji emitowanych przez spółkę TXM. 5 mln zł zostanie przeznaczone na częściową spłatę kredytu Redan SA wobec HSBC Bank Polska SA.

W praktyce oznacza to możliwość dalszego funkcjonowania sieci dyskontów odzieżowych TXM, które powoli wychodzą na prostą, po dość poważnych problemach finansowych. W środę 7 lipca Redan poinformował o zakończeniu negocjacji warunków dalszego finansowania z bankami PKO BP i ING Bank Śląski. Oba banki zgodziły się przedłużyć finansowanie firmy TXM na kolejne 12 miesięcy.

– Uzyskanie potwierdzenia objęcia naszych obligacji jest dla nas bardzo istotne. Spinamy w ten sposób całą transakcję dokapitalizowania sieci dyskontowej TXM. Dzięki dodatkowym środkom nasza spółka zależna wzmocni kapitał obrotowy. Nastąpi wówczas zwolnienie limitów kredytu kupieckiego u kluczowych dostawców. W efekcie TXM znacznie poprawi zaopatrzenie sklepów, co z pewnością przełoży się na wzrost sprzedaży i szybką poprawę osiąganych wyników – powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan SA.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.