23.09.2019/09:13

Referendum strajkowe w Amazon Polska. Zagłosował co trzeci pracownik

Niemal 5 tys. osób, a więc ponad 30 proc. załogi firmy Amazon w Polsce, zagłosowało jak dotąd w referendum strajkowym, które rozpoczęło się w połowie lipca.

O szczegółach informuje portal money.pl. Organizatorzy referendum zapewniają, że będzie ono kontynuowane we wszystkich magazynach Amazona w Polsce. Tylko w minionym tygodniu zbierane były głosy pracowników magazynów w Sadach, Kołbaskowie, Bielanach Wrocławskich i Sosnowcu.

Jak podkreśla w komunikacie związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza Amazon, "zebranie tak dużej ilości głosów świadczy o dużej determinacji pracowników". - Nasza mobilizacja spotkała się z reakcją Amazona. Wprowadził w życie jedną z propozycji związków: zwiększył minimalną ilość godzin, które trzeba przepracować, aby podlegać ocenie za wydajność. Dzięki temu będziemy pracować pod mniejszą presją. Zmiana ta nie jest jednak wystarczająca - napisano.

Przypomnijmy, że aby referendum strajkowe było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 50 proc. pracowników zakładu pracy. Jeśli referendum strajkowe dojdzie do skutku i weźmie w nim udział co najmniej połowa załogi, wystarczy, że za przeprowadzeniem strajku opowie się zwykła większość głosujących.

Związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej Amazon przygotowują się już na kolejne etapy (poreferendalne) w ramach procedury sporu zbiorowego. W związku z tym uruchomili zbiórkę na Fundusz Strajkowy. Chcą w ten sposób pozyskać środki na druk materiałów, a także na wsparcie pracowników Amazona na wypadek, gdyby doszło do strajku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.