06.09.2018/08:37

Regały branżowe – dopasowani specjaliści niezbędni w ekspozycji

Regały sklepowe już od dawna przestały pełnić wyłącznie funkcję elementu wyposażenia sklepu, który ma eksponować towar. Zakres ich obowiązków uległ znacznemu poszerzeniu. Regały muszą odpowiadać specyfice prezentowanego asortymentu, dbać o jego jakość i jak najlepszy wygląd oraz zachęcać do kupna. Naturalne jest więc, że z czasem doszło do profesjonalizacji w segmencie mebli sklepowych i powstały regały branżowe.

Podstawą takiego mebla jest zazwyczaj solidna metalowa konstrukcja, jednak półki, kosze i elementy wykończenia są już dopasowane do specyfiki konkretnych produktów. Regały branżowe wyróżniają się wyglądem, dzięki czemu samoistnie tworzą odrębne działy. Dla klientów to jednoznaczny komunikat: „To tu znajdują się produkty, których szukam”.

– Specjalizacja dotyczy każdej dziedziny, także wyposażenia sklepów. Najlepiej widać to po regałach sklepowych. Obok standardowych mebli tego typu, pojawiły się również regały branżowe, które z czasem stały się niezbędną częścią wyposażenia dla każdego sklepu spożywczego – powiedział Ryszard Rudnik, dyrektor ds zaopatrzenia i logistyki ABM SA.

Regały piekarnicze – gorąco skłaniają do zakupów

Z branży handlowej przeniknęło do mowy potocznej powiedzenie o sprzedawaniu się czegoś tak dobrze, jak świeże bułeczki. Powszechna wiedza jest jasna – chcesz sprzedać jak najwięcej pieczywa – musisz jak najdłużej zachować jego świeżość. Właśnie po to powstała specjalna odmiana regałów – regały piekarnicze.

Zresztą pieczywo zasługuje na specjalne meble nie tylko przez swoją „gorącą” specyfikę. Przede wszystkim jest jednym z najważniejszych rodzajów produktów, jakie znajdują się w sklepie spożywczym. To właśnie chleb i bułki przyciągają klientów na codziennie zakupy. Wielu z nich wraca do konkretnego sklepu regularnie, właśnie ze względu na szczególnie dobre w tym miejscu wypieki. Poza tym świeże pieczywo przyczynia się do większych zakupów. Nie, nie tylko dlatego, że przychodzący po nie klienci kupują coś jeszcze. Naukowcy udowodnili, że zapach świeżego pieczywa powoduje wzrost apetytu, a to przekłada się na kupno wcześniej nieplanowanych produktów.

Co w takim razie wyróżnia regały piekarnicze od pozostałych mebli sklepowych? – Na pierwszy rzut oka jest to wykończenie półek – odpowiada Ryszard Rudnik. – W ich wykończeniu dominuje drewno. Dobrym rozwiązaniem są również kosze drewniane lub wiklinowe. Dzięki temu zapewniona jest właściwa cyrkulacja powietrza, a pieczywo pozostaje świeże przez dłuższy czas – dodaje ekspert ABM SA.

Regały alkoholowe – specjalność na wysoki procent

Ciężar fizyczny i gatunkowy asortymentu wymaga żeby regały, które będą go prezentowały, były solidne i cechowały się specjalnym wyglądem. Nic dziwnego wszak alkohol niejednokrotnie przechowywany jest w ciężkich szklanych opakowaniach. Droższe trunki, specjalne wina oraz mocniejsze alkohole są przejawem luksusu, z tego względu należy im się właściwa oprawa ekspozycyjna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.