14.03.2020/14:45

Renata Juszkiewicz, prezes POHiD: Nie należy spodziewać się kolejnych ograniczeń w handlu

Rozumiemy cel nadrzędny decyzji rządu zakresie bezpieczeństwa konsumentów. Funkcjonujący handel jest gwarantem spokoju dla Polaków i zgodnie z decyzją sklepy spożywcze zlokalizowane zarówno w centrach handlowych jak i poza centrami będą otwarte na dotychczasowych zasadach – powiedziała portalowi wiadomoscihandlowe.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, komentując ograniczenie funkcjonowania centrów handlowych w Polsce.

Jednocześnie podkreśla, że zarządzana przez nią organizacja jest w stałym kontakcie rządem. - Myślę, że podjęte środki zaradcze będą wystarczające i nie należy spodziewać się kolejnych ograniczeń.

Zdaniem Renaty Juszkiewicz najważniejsze jest utrzymanie ciągłości produkcji i dostaw. A to jest realizowane na bieżąco i Polacy nie muszą się obawiać o brak żywności. Ponadto otwarte będą sklepy przemysłowe, nieobjęte Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, działające poza galeriami handlowymi.

Apelujemy do konsumentów aby zachować zasady bezpieczeństwa, nie ulegać panice ani nie tłoczyć się w sklepach bo towar będzie na bieżąco dostarczany. Ważne aby konsumenci rozumieli dobro osób pracujących w sklepach przy tak wielkiej frekwencji biorąc pod uwagę dużą absencję pracowników sklepów, z racji opieki nad dziećmi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.