12.01.2017/15:11

Andrzej Faliński odchodzi z POHiD. Pełne zarządzanie organizacją przejmie Renata Juszkiewicz

W styczniu 2017 roku nastąpiły zmiany organizacyjne w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD). Z dniem 31 stycznia br. dyrektor generalny Maria Andrzej Faliński zakończy pełnienie swojej dotychczasowej funkcji i odejdzie z organizacji. Jego obowiązki przejmie prezes zarządzająca POHiD Renata Juszkiewicz.

„W ciągu 16 lat pracy na rzecz POHiD, Andrzej Faliński był odpowiedzialny za reprezentowanie interesów branży wobec administracji państwowej oraz brał czynny udział w dialogu z władzą publiczną. Przez te lata POHiD stał się organizacją ekspercką i odgrywa ważną rolę w budowie pozytywnego wizerunku nowoczesnego handlu” – podkreślają przedstawiciele POHiD.

Od 1 stycznia br. funkcję prezesa zarządzającego POHiD pełni Renata Juszkiewicz, która jest prezesem organizacji od 2008 roku i reprezentuje POHiD wobec najwyższych organów władzy państwowej i administracji publicznej w Polsce.

Renata Juszkiewicz jest również wiceprezesem Konfederacji Lewiatan. Od 2013 roku piastuje funkcję Wiceprezesa EuroCommerce (europejskiej organizacji handlu z siedzibą w Brukseli), reprezentując nowoczesny handel Europy Środkowo-Wschodniej przed instytucjami unijnymi w Brukseli.

Renata Juszkiewicz związana jest z sektorem handlu od 20 lat, a od 2000 roku do końca 2016 pełniła funkcję dyrektora przedstawicielstwa Metro AG w Polsce, działając na rzecz spółek koncernu: Makro Cash and Carry, Media Saturn Holding i Real.   

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • KLAK 13.01.2017

    Z pewnością wielka postać w handlu, tylko może czas jest na zmianę warty i świeże podejście.

  • Szkoda 12.01.2017

    Wielka postać. Bez niego nigdy nie będzie już tak samo.

  • KLIK 12.01.2017

    Był ciekawa postacią w polskim handlu! Szkoda,że spalał się dla obcych,ale wszystkiego najlepszego na nowej drodze zawodowej!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.