01.12.2020/20:14

Reserved wycofuje ze sprzedaży świąteczną koszulkę. Powodem kontrowersyjne hasło

Marka odzieżowa wypuściła na rynek bożonarodzeniowa koszulkę z grafiką Mikołaja i renifera opatrzoną hasłem nawiązującym do jednej z kolęd. Po fali krytyki zdecydowała się ją wycofać.

Koszulka przedstawia maszerujących i obejmujących się Mikołaja wraz z reniferem, którzy w rękach trzymają butelki. Całość podpisana została hasłem „odkupienie win”.

Jak podkreśla serwis proto.pl, na koszulkę uwagę zwróciła dziennikarka Agata Puścikowska, która podpis określiła jako „prymitywną grę na emocjach Polaków” oraz skrytykowała producenta za marketing, który „mruga oczkiem do części klientów, a pluje na innych”.

Firma zdecydowała się zareagować. W odpowiedzi na post autorki w serwisie Facebook przeprosiła za zaistniałą sytuację i postanowiła zaprzestać sprzedaży.

„Nie mieliśmy na celu obrażania niczyich uczuć. Ze względu na to, że nadruk rzeczywiście można odczytać dwuznacznie, podjęliśmy decyzję o wycofaniu tego modelu ze sprzedaży w naszym sklepie internetowym oraz salonach stacjonarnych” – napisał Reserved

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także