12.08.2016/13:49

Rewe rezygnuje z plastikowych torebek

Rewe Markt, jedna z największych w Niemczech sieci branży FMCG, podjęła decyzję o rezygnacji z plastikowych torebek oferowanych w sklepach. Oznacza to, że na śmieci nie trafi 140 mln sztuk opakowań rocznie.

Zamiast popularnych „reklamówek: i „foliówek” dostępne są jedynie torby wielorazowego użytku wykonane z bawełny lub materiałów pochodzących z recyklingu oraz pudełka kartonowe i torby papierowe. Decyzja o rezygnacji z plastikowych torebek została ogłoszona na początku czerwca, a w sprzedaży dostępne były one do końca lipca.

- Również towary zamówione z dostawą do domu nie są dostarczane w plastikowych torbach. Jesteśmy świadomi, że rezygnacja z nich jest tylko pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Dlatego pracujemy nad innymi inicjatywami mającymi na celu jej ograniczenie – mówi Lionel Souque z zarządu Rewe Group.

Ze sprzedażą wynoszącą 17,7 mld euro (2015 r.), około 119 tysiącami pracowników i ponad 3000 punktów, Rewe Markt jest jedną z wiodących firm w niemieckiej sprzedaży detalicznej żywności.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.