03.07.2020/09:56

Rewe ze śmiałymi planami rozwoju sieci sklepów Penny w Rumunii

Niemiecki detalista Rewe, posiadający aktualnie na rumuńskim rynku 261 sklepów Penny Market, zapowiedział, że jego celem jest zwiększenie tej liczby do 600 do roku 2029 - donosi "See News".

Plany na sam rok 2020 zakładają modernizację 75 działających sklepów oraz otwarcie 25 kolejnych. Ponadto zapowiedziany został rebranding Penny Market na Penny.

Tylko do 2025 r. Rewe zamierza zainwestować ok. 414 mln euro w rozwój sieci Penny na rynku rumuńskim. To mniej więcej połowa ubiegłorocznych przychodów wygenerowanych przez sieć.

Wkrótce uruchomione zostanie czwarte centrum dystrybucyjne sieci w tym kraju. Penny obecne jest w Rumunii od 2005 r.

Przypomnijmy, że zainteresowanie pojawieniem się na rynku rumuńskim zgłaszało przed kilkoma miesiącami portugalskie Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Na rynku rumuńskim warto się także przyglądać ekspansji sieci Profi Rom Food, której prezesem jest Polak Paweł Musiał, a właścicielem - fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, dawny właściciel m.in. Żabki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.